Nvidia představila gigantické herní displeje. A nazvala je BFGD

Nvidia na veletrhu CES v Las Vegas představila svou novou velkou věc. Nejde o nic menšího než obří herní monitory, které splní hráčům jejich sny o hraní v rozlišení 4K. 

Nvidia nebude monitory vyrábět sama – to přenechá běžným výrobcům jako jsou Acer, Asus nebo HP. Technologii samotnou však bude poskytovat právě Nvidia, která v posledních letech přináší jednu inovaci za druhou. Pod kapotou budou mít monitory všechny možné high-endové prvky, které si lze jen představit. Samozřejmostí je podpora 4K a HDR, G-Syncu a především obnovovací frekvence na hodnotě 120 Hz. Prostřednictvím Nvidia Shield a Google asistenta budou monitory poskytovat plynulý přechod mezi různými zábavními formami.

Třešničkou na dortu je název nových monitorů. Ten totiž zní BFGD. To je zkratka pro Big Format Gaming Display. V málokterém zasloužilém hráči ale tato zkratka nebude evokovat legendární zbraň z Dooma – BFG, tedy “Big Fucking Gun”.

BFGD – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na