Procesory Intel mají po updatu ve hrách nižší výkon. Víme o kolik

Prohlášení společnosti Intel, že instalace updatů proti bezpečnostním dírám Spectre a Meltdown nebude mít vliv na výkon, není tak úplně pravdivé. Tedy alespoň podle prvních zevrubných testů.

Techspot se na celou záležitost podíval na testovacím systému, který sestával z procesoru Core i3 8100 a základní desky Asus TUF Z370-Plus Gaming. Nejprve provedl testy v dosavadním režimu a následně otestoval, jak se bude sestava ve hrách chovat po instalaci s příslušným Windows Update a pak ještě s Windows Update a updatem BIOSu.

Pravdou je, že v případě počítačových her nejsou ztráty výkonu po instalaci updatů nijak dramatické. Ale rozhodně nelze říct, že by nebyly. Pokud zprůměrujeme testy z her jako Battlefield 1, Assassin’s Creed Origins, Rainbow Six: Siege, F1 2017 nebo Total War: Warhammer 2, zjistíme, že pokles výkonu činí přibližně 4 %. Čím více je přitom hra náročná na procesor, tím se problém projevuje výrazněji.

Mnohem horší jsou výsledky testů SSD disků. Ty se totiž po instalaci oprav zpomalily o více než 40 %!

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na