Obchod GOG umožní refundaci hry do 30 dnů, a to i po dohrání. Na hráče apeluje, aby toho nezneužívali

Foto: GOG

Prostřednictvím aktualizovaných obchodních podmínek umožnil herní obchod GOG uživatelům vrátit digitálně pořízenou hru na této platformě do 30 dnů, a to i tehdy, kdy už byla stažena, spuštěna a hrána.

V případě, že tímto způsobem požádáte o vrácení peněz za pořízenou hru, dostanete dvě možnosti refundace. První je ve formě kreditů, jež můžete použít pro další nákupy na GOGu. Druhou je potom vratka prostřednictvím uživatelem použité platební metody. Nové podmínky platí také pro předobjednávky, kdy o refundaci můžete požádat do 30 dnů o vydání, stejně jako v případě her ve vývoji.

Konkurenční platforma Steam je v tomto ohledu mnohem přísnější. Uživatelé mají sice i zde možnost požádat o vrácení peněz, ale to jen do 14 dnů od data nákupu a navíc pouze v případě, že v dané hře nenahráli více než 2 hodiny. Takový limit GOG nestanovil.

Zajímavý test hráčské cti

Platforma zároveň uvádí, že o refundaci je možné požádat opakovaně – ani v tomto případě není stanoveno žádné omezení. GOG si nicméně vyhrazuje právo v ojedinělých případech požádat uživatele o důvod refundace.

Zároveň však GOG apeluje na hráče, aby ocenili tvrdou práci vývojářů a benevolentní podmínky platformy nezneužívali.

Pochopitelně bude zajímavé sledovat, jaký bude mít tento krok do budoucna dopad. Uživatelé mají podobně komfortní podmínky pochopitelně v oblibě, a tak je to může ke GOGu přilákat. Na druhé straně je tu riziko, že zneužívání či excesivního využívání. Hráči tak mohou za 30 dní v podstatě jakoukoliv hru pohodlně dohrát, a následně požádat o vrácení peněz, za něž si koupí nový titul a tak dále. To by se pak logicky nelíbilo samotným tvůrcům, kteří na GOGu své hry prodávají. Ti by pak mohli své tituly z platformy stáhnout.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na