Očekávaná akce Metro Exodus se spolehne na protipirátskou ochranu Denuvo

Pokud jste doufali, že se chystaná akce Metro Exodus, která patří k nejočekávanějším titulům začátku tohoto roku, obejde bez protipirátské ochrany, musíme vás bohužel zklamat. Vydavatel THQ Nordic se hru rozhodl ochránit softwarem známým jako Denuvo.

Jde o sofistikovanou protipirátskou ochranu, která je však ve hrách hluboce zakořeněná a podle mnohých negativně ovlivňuje jejich výkon, a to paradoxně u hráčů, kteří si hru poctivě zakoupí. Různé verze Denuva přitom mají odlišnou úspěšnost, respektive trvanlivost, než se je pirátům podaří rozlousknout. Těm posledním se příliš nedařilo. Hry jako Battlefield V, Football Manager 2019 nebo Just Cause 4 byly warezovými skupinami cracknuty rychle.

Uvidíme, zda to bude i případ Metro Exodus. Každopádně to vypadá, že právě aplikace Denuva zapříčinila skutečnost, že se hra nebude prodávat na platformě GOG.com, ale pouze na Steamu. Mimochodem, Denuvo využijí také PC verze dalších hitů začátku roku jako je Resident Evil 2, Anno 1800 nebo Far Cry New Dawn.

Metro Exodus vychází 15. února 2019, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 4.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

7
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vietrak
Host
Vietrak

Proc Vam Denuvo vadi…? Nerozumim tomu… 😛

Abby
Host
Abby

Chtěla jsem si to koupit hned, ale po tomto článku jsem zrušila předobjednávku a prostě si to stáhnu a koupím až bude hra čistá a kompletní (tedy budou vydané všechny DLC).

Mgr. Tomáš Bouzek
Host
Mgr. Tomáš Bouzek

A do této chvíle jsem si chtěl i toto Metro: Exodus koupit. Protože bude mít tu s…u Denuvo, NEKUPUJI, dokud to nesundají.

Honza
Host
Honza

Co pak máš shit pc takže ti to ne utáhne?

Joe
Host
Joe

to už je prolomený, ne? 😀

Oldis
Host
Oldis

No ano i ne… Denuvo porad aktualizuji.
To znamena ze kazda nova hra ma novejsi verzi ktera jeste neni cracknuta.
Ale asi uz cca vedi jak na to protoze hry jsou crackly i u novych verzi pomerne rychle :DDDD

Taky bych hru nekoupil s denuvem… jedine stahnout…

Honza
Host
Honza

Proč?