V očekávaném simulátoru Star Citizen autoři proinvestovali již 5 miliard. Vydání je stále v nedohlednu

Vývojářské studio Cloud Imperium Games utratilo za vývoj vesmírného simulátoru Star Citizen v letech 2012 až 2017 celých 193 milionů dolarů, což činí přibližně 4,3 miliardy korun. Za letošní rok pak investice dále poskočily, a tak celková částka již spolehlivě překročila 5 miliard korun. Vyplývá to mimo jiné z finanční zprávy, kterou společnost publikovala na svém webu.

Zpráva také ukazuje, jak rychle náklady na Star Citizen rostou. Zatímco v roce 2012 činily ještě relativně skromný milion dolarů, v roce 2013 už to bylo 12 milionů a v roce 2017 potom dokonce 50 milionů dolarů. Na začátku firma zaměstnávala 13 zaměstnanců, na konci roku 2017 pak úctyhodných 464 lidí. Největší část tvoří vývojáři, k tomu zde působí ještě malý marketingový tým a nějaká ta administrativa.

Ukazuje se tedy, že Cloud Imperium Games zvládá utratit většinu peněz, které na vývoj Star Citizen od fanoušků získává v rámci crowdfundingové kampaně. Ta k dnešnímu dni vybrala neskutečných 213 milionů dolarů. Ale zdá se, že i to bude málo.

Autoři tak nedávno uzavřeli investiční partnerství, které jim přinese dalších 46 milionů dolarů. Duchovní otec celého projektu, Chris Roberts, to zdůvodnil tím, že pro uvedení singleplayerové kampaně pod názvem Squadron 42 potřebuje společnost další prostředky, aby hru mohla podpořit náležitou marketingovou kampaní.

Vydání Star Citizen je přitom stále v nedohlednu a zlé jazyky tvrdí, že hra pravděpodobně nikdy nevyjde a bohatství získané z crowdfundingu prostě zmizí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

8
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
alien5
Host
alien5

Vydani je v nedohlednu proto vydali road map ze ?
Tady byse mel nekdo zamyslet nez neco napise !

Dread
Host
Dread

Joo,teď už se nevydávají hry ale jen plány 😀

alien5
Host
alien5

To je dobre vse jde do vyvoje a tech 46 mega jde na propagaci SQ42. Jinak SQ42 po vydani vydela dalsi penize..

Radim
Host
Radim

Chris Roberts- klasika,ten málem nedodělal ani Freelancera,a pokud si dobře pamatuji,chtěl děla i 2jku,ale z té sešlo. A teď toto

aaa
Host
aaa

“letech 2012 až 2017 celých 193 milionů dolarů, což činí přibližně 4,3 miliardy dolarů.” trochu asi překlep 🙂

bbb
Host
bbb

Asi to autor prevedl z Americkych do Somalskych dolaru.

Honza
Host

Ono taky záleží na kurzu pokaždé to není stejní.

Ondřej
Host
Ondřej

ale to je ten divnej českej zvyk převádět hodnotu v doláčích do českejch kaček 😀