Souboj videoherních titánů. Tvůrce Fortnite už je bohatší než majitel Steamu

Vývojářské studio Epic Games se v minulých letech potýkalo s existenčními problémy, ale loni na ně nechalo nadobro zapomenout. Podařil se mu totiž neskutečný herní hit, který doslova opanoval všechny hráčské žebříčky. Fortnite se stalo mašinou na peníze a firma díky němu rok zakončila v zisku neuvěřitelných 3 miliard dolarů.

To se více než pozitivně projevilo na majetku zakladatele a stále velkého akcionáře Epic Games, kterým je Tim Sweeney (na obrázku). Jeho jmění odhadl magazín Forbes na 7,16 miliardy dolarů, v čemž je zohledněna především aktuální hodnota studia. To ze Sweeneyho dělá 192. nejbohatšího člověka v USA a vůbec nejbohatšího herního tvůrce.

Tuto pozici přitom dlouhodobě držel Gabe Newell ze společnosti Valve. Dostal se na ní však nikoliv samotným vývojem her, nýbrž provozem dominantní platformy Steam. Paradoxní je, že tu právě Sweeney krátce předtím, než pohádkově zbohatl, kritizoval za nenažranost. Když přitom vydělal dostatek peněz, spustil nedávno konkurenční obchod Epic Store, jemuž se daří přetahovat nezávislé tvůrce.

Ani Gabe Newell nicméně nestrádá a Forbes odhaduje jeho jmění na 4,3 miliardy dolarů, což ho rovněž řadí k nejbohatším lidem ve Spojených státech amerických.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na