Oficiální remake Gothicu opravdu vyjde, a to pro konzole nové generace

Vydavatelská společnost THQ Nordic nemluvila jen tak do větru. Jen pár měsíců po takzvaném hratelném teaseru, na základě kterého dostali hráči her od Piranha Bytes dotazník, zda si přejí remake Gothicu, je jasno. Více než 90 % účastníků se vyslovilo kladně. THQ následně slíbilo, že produkt dodá, a to ve verzích pro PC, Playstation 5 a Xbox Series X.

Ano, uděláme to,” zní jasné sdělení tiskové zprávy. Kdo by ale čekal, že se práce zhostí ti nejpovolanější, tedy německé vývojářské studio Piranha Bytes, jež má sérii na svědomí, mýlil by se. Autoři původní hry pracují podle všeho na Elex 2. Remake Gothicku dostane na starost studio v Barceloně. Je tu ale jeden háček: toto nové interní studio THQ Nordic teprve vzniká. Na jedné straně tím vydavatel dává najevo, že mu na projektu záleží, na té druhé to ale znamená, že si ještě nějakou dobu počkáme.

THQ je známo tím, že si se svými projekty dává na čas, a pokud bude nové studio potřebovat obvyklou dobu pro vývoj, dočkáme se remaku Gothicu někdy v roce 2022 nebo 2023.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na