Temná česká hra 1428: Shadows over Silesia vás vezme do středověkého Slezska

Nově oznámená izometrická akční adventura s prvky RPG 1428: Shadows over Silesia se bude odehrávat ve středověkém Slezsku. Vyznačuje se především jedinečnou kombinací několika žánrů. Zatímco souboje se nesou ve stylu RPG, hádanky a dialogy připomínají klasickou devadesátkovou adventuru. Chybět ale nebudou ani pasáže s plížením a nějaké ty hádanky. Za hrou stojí vývojářské studio KUBI Games, které aktuálně představuje Petr Kubíček s podporou externích vývojářů.

Evropou zmítají náboženské bouře a nejeden kazatel předpovídá blížící se konec světa. Píše se rok 1428, a právě začíná husitské tažení do Slezska. Kacíři se zdají být pro zemi bez krále tím největším nebezpečím. Opravdové zlo ovšem číhá někde úplně jinde a nemá v plánu vést náboženské disputace.

Hlavní prvky 1428: Shadows over Silesia

  • Zajímavý příběh na pozadí skutečných historických událostí. Teaser trailer to úspěšně maskuje, ale ve hře se objeví démoni, rituály, sex, magie a krev. Prostě všechno, co k moderní fantasy přece patří, ne?
  • Lineární gameplay na bázi kapitol a levelů. Hráč se může snažit, ale už Murphy věděl, že pokud se má něco podělat, tak se to taky podělá.
  • Náročné hádanky a puzzly po vzoru klasických her adventurního žánru. Nic pro slečinky.
  • Průzkum podzemních kobek, jeskyní, klášterů, nebo hradů. A hezký pohled to nebude. Člověk si nesmí ten středověk příliš idealizovat.
  • Izometrická, stylizovaná, trošku pohádková, ale hlavně temná low poly grafika. Jinak řečeno – nízký budget se vcelku dobře maskuje za umělecký záměr.
  • Stealth pasáže. Ale bacha! Nestačí si vlézt do sena a myslet si, že když já nevidím je, oni nemůžou vidět mě. Tohle nebude Assassins Creed.
  • Soubojový systém, ve kterém přečíslení znamená problém. Oni ti démoni a kostlivci třeba můžou být už jednou mrtví, ale to neznamená, že mezi sebe rádi neuvítají další duši. Kdo nemá rád výzvy a chybí mu trpělivost, měl by raději počkat na Diablo 4.

1428: Shadows over Silesia aktuálně míří na PC, přičemž o dalších platformách se uvažuje. Termín vydání zatím není znám.

1428: Shadows over Silesia – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na