Oznámen Two Point Hospital. Jde o duchovního nástupce legendárního Theme Hospital

Jména Gary Carr a Mark Webley zřejmě málokterému čtenáři něco řeknou. Ale když vám prozradím, že oba pracovali pod slavným herním návrhářem Peterem Molyneauxem v jeho firmě Bullfrog a když se podíváte na obrázky v článku, musíte mít jasno. Tady se kutí duchovní nástupce legendárního simulátoru nemocnice – Theme Hospital. Tentokrát se jmenuje Two Point Hospital a je prvním projektem vývojářského studia Two Point. 

Hned na začátek se vyhněme velkému zklamání: ve hře nebudou – na rozdíl od Theme Hospitalu – žádné krysy. Ale buďte bez starostí, Carr a Webley dobře vědí, co všechno stálo za úspěchem jejich velkého vzoru, a tak chystají patřičnou náhradu, kterou však zatím nechtějí prozradit.

Mnoho starostí a humoru

Coby správce nemocnice budete muset budovat prostory pro vyšetření pacientů, léčbu i operace, stejně jako zaměstnávat specialisty na různé nemoci. Budete se starat o to, aby chodby se chodby vaší nemocnice blýskaly čistotou a vedle toho všeho se samozřejmě budete snažit vydělat co nejvíc peněz.

Na papíře to celé zní všelijak, jen ne kdovíjak zajímavě. Když v Bullfrogu před více než dvaceti lety začali pracovat na Theme Hospital, nebyl Gary Carr zrovna nadšen z toho, že byl přidělen právě k tomuto projektu, zatímco řada jeho kolegů mohla pracovat na mnohem interesantněji působícím Dungeon Keeperovi. Ale jeho naštvanost zmizela záhy, jen co se celý tým začal uplatňovat svou kreativitu.

Theme Hospital totiž nebyl jen povedeným tycoonem, tedy ekonomickou simulací určitého uzavřeného celku. Byl hlavně zatraceně vtipný. A stejně drsný (britský) humor by měl předvádět také Two Point Hospital. Především nejrůznější nemoci a jejich léčba poskytují spoustu materiálu k zasmání. Zatím toho ale v tomto ohledu autoři nechtějí prozrazovat příliš. Jen malá ochutnávka: pacienty postižené nemocí mumií budete léčit de-mumifikátorem.

Two Point Hospital bude mít nelineární kampaň

Ještě větší vtipnost by měl Two Point Hospitalu propůjčit 3D grafický engine. Ten sice nenabízí kdovíjaké detaily a ostré textury – vše bude opět tak trochu komiksově laděné. Na druhou stranu animace už teď působí velmi dobře a plynule, takže budete moct sledovat, jak pacienti na léčbu reagují.

Carr, Weber a jejich patnáctičlenný tým dobře vědí, že nostalgie není všechno a že s tím, co stačilo před dvaadvaceti lety v Theme Hospitalu, by dnes už nemuseli vystačit. Proto chtějí, aby Two Point Hospital byl především skvěle vyvážený a nabízel hráčům různých úrovní dostatečnou výzvu. Kdo tak bude chtít jenom úspěšně uzavřít level, bude mu stačit, když splní základní podmínky. Naopak opravdoví profíci se budou snažit, aby jim u každé úrovně svítily tři hvězdičky, což už ale předpokládá, že se budou muset snažit mnohem více a splnit i všechny nadstandardní úkoly. Herní kampaň by také neměla být lineární – na mapě Two Point County si vždy vyberete další nemocnici, kterou budete chtít dovést do černých čísel.

Two Point Hospital chce nabídnout také online komponentu. Tedy ne klasický mód pro hraní více hráčů, to by bylo komplikované, ale spíše rozšíření o nejrůznější žebříčky a další mechaniky, ve kterých mohou hráči soupeřit, případně spolupracovat tak trochu na dálku. Autoři mluví o eventech a výzvách, které by komunita měla plnit společně. Jak to celé bude vypadat v reálu, na to si ještě musíme počkat.

Two Point Hospital chce společnost Sega vydat někdy v průběhu tohoto roku. Zatím je hra v pre-alfa verzi, ale tvůrci tvrdí, že se drží v plánovaném časovém okně. Přesto to vypadá spíše na vydání v závěru roku.

Mimochodem, do pokusu navázat na odkaz Theme Hospitalu se pustili i čeští tvůrci v podobě konkurenčního titulu Project Hospital. Bude zajímavé sledovat, který titul si povede lépe.

Two Point Hospital – trailer

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na