Příběh akce Metro: Exodus bude trvat rok. Nové informace o vozidlech a dynamickém počasí

Třetí díl oblíbené akční série Metro nese název Metro: Exodus a jde na věc úplně jinak než dva jeho předchůdci – Metro: 2033 a Metro: Last Light. Zatímco ty se odehrávaly takřka výhradně v podzemních tunelech metra, trojka vás nechá pohybovat se na povrchu atomovou válkou zničené Moskvy a okolí.

Pokud byste se těšili na otevřený svět jako nabídne třeba Far Cry 5, musíme vás zklamat. Metro: Exodus bude opět rozděleno do úrovní, ty by však měly být o poznání větší než levely v předchozích dvou dílech. Některá místa mají být podle autorů skutečně obrovská a nebude problém se v nich na nějakou tu chvíli zatoulat. Tyto úrovně budete moct prozkoumávat zcela svobodně včetně možnosti přijmout vedlejší úkoly.

Vlak Aurora vás přesune do dalších lokalit

Velkou roli by v Metro: Exodus měl hrát crafting. Hráči budou moct sbírat nejrůznější materiály a s jejich pomocí si pak vylepšovat zbraně a další předměty, které potřebují k přežití, případně boji s nepřáteli. Nejvíce modifikovatelné budou pochopitelně zbraně. Budete si na ně moct přidělat hned několik vylepšováků. Autoři také přepracovali systém boje a plížení tak, aby lépe pasoval do otevřenějšího světa.

Jakmile se v příběhu posunete dále a vstoupíte do další kapitoly, už nebude možné se vrátit na předchozí místo. Vaší základnou na kolejích tentokrát bude vlak Aurora. Příběhová linka má pojmout opravdu dlouhé časové období jednoho roku, a to včetně střídajících se ročních období.

Hráči se mohou těšit na dynamické počasí, stejně jako střídání dne a noci, díky čemuž Moskvu poznáte v různých situacích. Bude také možné používat nejrůznější dopravní prostředky, které cestou najdete.

V ukrajinském vývojářském studiu 4A Games, které na Metro: Exodus pracuje, jsou také vývojáři, kteří mají zkušenosti se sérií Stalker. Právě jejich znalosti teď přicházejí ke slovu při vytváření světa a patřičné atmosféry. Vzhledem k tomu, že Stalker byl opravdu skvělou akcí, se máme na co těšit.

Metro: Exodus má vyjít na podzim 2018, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na