Ambiciózní MMO hra Seed kombinuje The Sims a Civilizaci

Položili jste si někdy otázku, co by se stalo, kdyby se spojily počítačové hry The Sims a Civilizace do MMORPG titulu? Že ne? Nevadí, přesto se odpověď dozvíte, tedy pokud si zahrajete nově oznámený Seed od berlínského nezávislého studia Klang Games.

Tato masivně multiplayerová hra se bude odehrávat 1000 let po zničení Země. Lidé už sídlí na jiné planetě a hráčovým úkolem bude ovládat deset postav, kterým bude udělovat úkoly jako ve strategické hře.

Přitom můžete objevovat svět, sbírat suroviny, stavět budovy nebo pěstovat potraviny. Vaši svěřenci budou pracovat i tehdy, když zrovna u hry nebudete sedět. Otevřený svět by se tak měl rychle plnit, protože s každým jedním skutečným hráčem se do Seedu dostane deset úkolovatelných a reálně působících postav.

Sociální nedostatky vedou k problémům

Nováčci se budou moct rozhodnout, zda se přidají už k některé z existujících civilazací nebo v Seedu založí vlastní, zcela novou. V prvním případě se pochopitelně budete muset řídit pravidly civilizace, ke které se přidáte. Jednotlivé civilizace na sebe logicky narazí, tudíž bude možné vést boje a války.

Hráč, který si založí vlastní civilizaci, se musí snažit, aby se k němu přidali další hráči, takže je bude lákat různými způsoby. Tím se do Seedu dostává sociální aspekt, který trochu připomíná The Sims. Vaši svěřenci totiž chtějí být spokojení, což znamená plnění jejich potřeb, kupříkladu pohodlného místa ke spánku. Pokud postavy nejsou spokojené nebo jsou přepracované, klesá jejich efektivita.

V nejhorším případě povede tato nespokojenost k porušování zákonů a dokonce trestům vězení. Pak jsou postavy za katrem a nějakou dobu nepoužitelné. To je velký trest, a tak se všichni musí snažit, aby k tomu nedošlo. Pokud ve hře nastane situace, která vyžaduje reakci hráče, dostane tento email, což vychází z toho, že by Seed neměl být vyloženým žroutem času a jak už bylo uvedeno, vaše postavy budou své úkoly plnit i tehdy, když na ně nebudete dohlížet. Idylku však může ochromit například smrtelná nákaza, kterou budete muset řešit.

Hospodářský systém v rukou hráčů

Seed by se měl financovat mimo jiné prodejem implantátů a perků, které budete moct koupit pro své postavy. Ty jim propůjčí nejrůznější výhody. Budete si je moct koupit přímo v herním obchodě, ale časem také vyobchodovat od dalších hráčů. Stanou se tak součástí chystaného hospodářského systému hry.

Velmi zajímavý je také nápad, že veškeré zboží a služby ve hře budou produkovat sami hráči a je jedno, zda půjde o nábytek nebo třeba ubytování.

Na nezávislé studio je Seed extrémně ambiciózním projektem. Proto mnohé možná překvapí, že má vyjít už koncem tohoto roku. Autorům ale každopádně držíme palce, aby se jim co nejvíc nápadů povedlo správně realizovat.

Seed – video

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na