Oznámena akce Hellblade 2. Nabídne fantastickou grafiku pro nový Xbox

Na The Game Awards 2019 nebyl představen pouze Xbox Series X, ale rovnou také první exkluzivní titul pro tuto konzoli příští generace. Jde o Hellblade 2: Senua’s Saga od vývojářského týmu Ninja Theory, který Microsoft před časem koupil. Jak už název napovídá, půjde o pokračování oceňované dark fantasy akce Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Autoři se pochlubili velmi atraktivním trailerem, který se vyznačuje tím, že vznikl kompletně v enginu hry a má tak doložit grafické možnosti nového Xboxu. O samotné hře toho tolik neprozrazuje, ale nezdá se, že by se druhý díl příliš odchýlil od svých kořenů.

Hellblade: Senua’s Sacrifice vyprávěl příběh keltské bojovnice Senui, která v temném fantasy světě bojovala s monstry a nemrtvými z keltské mytologie. Kromě rychlých soubojů s meči zaujala především uěřitelnými postavami, které vyprávěly hluboký příběh, jenž byl vrcholem hry.

Hellblade zaujal kritiky také způsobem, jakým nasvítil psychické problémy hlavní hrdinky, která v průběhu času stále více propadala svým psychózám a halucinacím.

Dá se předpokládat, že Hellblade 2: Senua’s Saga naváže na všechny tyto silné stránky. Zatím neznáme jeho termín vydání, ovšem vycházíme z toho, že půjde o jednu z prvních exkluzivit pro Xbox Series X, a tak se nejspíš objeví koncem roku 2020 spolu s ním. Je takřka jisté, že souběžně vyjde také v PC verzi.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na