Oznámeny závody Project Cars 3. Směřují do mainstreamu a postaví se Forze

Foto: Project Cars 3

Vývojářské studio Slightly Mad se nevzdává. Kromě toho, že tvoří poněkud pochybné Fast and Furious na zakázku, pustilo se také do nyní oznámeného Project Cars 3. Tento titul by firmě měl konečně zajistit větší kus koláče v podobě lukrativního trhu se závodními hrami. První díl Project Cars byl skvělou simulační stavebnicí, ale méně zkušené hráče, případně ty, kdo nechtěli se hrou trávit tolik času, na každém rohu odrazoval. Project Cars 2 pak pokračoval v precizních herních prvcích včetně fantastické simulace počasí, ale amatéry opět poněkud zahltil možnostmi.

Hardcore hráči si z pochopitelných důvodů nad Project Cars libovali, ale nadšeným recenzím a skvělým ohlasům z komunity už tolik neodpovídala prodejní čísla. Vývojáři tak sice věděli, že udělali dobré hry, ale nebyli za to příliš odměněni. Z Project Cars 3 je pak patrné, že jim to vůbec není jedno a že po úspěchu docela baží.

Project Cars 3 by měl zdědit většinu taháků předchozích dílů. Po nejrůznějších okruzích po celém světě se budete prohánět s více než stovkou licencovaných závodních vozů. Přitom si budete moct nastavit, jak moc realistické to chcete. Kontrola trakce, brzdoví pomocníci, řízení – to vše si budete moct nastavit až na kraj hardcore simulace jako iRacing. Zároveň si ale budete moct nechat pomoct, a tak si zajezdí i méně zkušení hráči.

Project Cars 3 nabídne nový kariérní mód, ve kterém se budete muset vypracovat z řidiče pomyslných hlemýžďů až třeba k Pagani Zonda. Za každý závod dostanete zkušenosti a peníze. Díky nim získáte lepší auta, upgrady atd. Budete si moct také upravit zevnějšek vozidel.

Je poměrně jasné, že tímto titulem vyzývají Slightly Mad Studios na souboj vynikající Forzu Motorsport. Je možné, že osmý díl přijde s novým Xboxem, což by znamenalo zajímavé srovnání. Také Project Cars 3 má totiž vyjít na podzim tohoto roku, a to nejprve na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na