Troy: A Total War Saga vyjde v srpnu. Na Epic Games Store bude v den vydání zcela zdarma

Foto: SEGA

Tento rok vyjde nový zástupce slavné série Total War, který nás zavede do tak vzdálené minulosti jako ještě nikdy předtím. Zároveň půjde o hru, která bude v rámci série hodně experimentovat. A to nikoliv pouze v otázce hratelnosti, ale zjevně také obchodního modelu.

Jak totiž uvedlo vývojářské studio Creative Assembly a vydavatelská společnost Sega, Troy: A Total War Saga vyjde exkluzivně na Epic Games Store. Milovníci Steamu tak zprvu ostrouhají. Odhaleno bylo také datum vydání: 13. srpna 2020.

Nejde ale jen tak o nějakou obyčejnou exkluzivitu, jakých má Epic Games Store díky svým skvělým podmínkám dvanáct do tuctu. Tentokrát to bude trochu jinak. Hra totiž bude v obchodě v den vydání, tedy na prvních 24 hodin, dostupná zcela zdarma. Pokud si ji přidáte do knihovny, zůstane vám napořád. Nejde tedy o časově omezenou testovací fázi.

Pokud se i tak budete zdráhat Epic Games Store využít, na vydání na Steamu si budete muset počkat celý jeden rok, a to do srpna 2021.

Autoři toto své rozhodnutí vysvětlují tím, že subsérie Saga byla v rámci Total Waru vždy prostředkem k experimentům. A přesně tak máme nahlížet také na dohodu s Epic Games Store. “Ze všeho nejdříve chci říct, že tato možnost se týká výlučně Troy a nemáme žádné plány na exkluzivitu budoucích her. Jako vývojáři si vážíme našich stávajících hráčů, ale chceme získat také nové hráče, aby všichni mohli zažít napětí, které hra Total War přináší. Tento krok je součástí této snahy a do budoucna chceme naše hry vydávat na co největším počtu různých platforem,” uvedlo studio Creative Assembly na svém blogu.

Autoři zároveň přiznali, že šlo o nápad společnost Epic Games, která s ním za nimi přišla. To by znamenalo, že podobně byli osloveni také další tvůrci, a tak bychom se mohli dočkat i jiných titulů, které budou v den svého vydání zcela nelogicky k dispozici zdarma.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na