Časopis SCORE přišel o DVD a zachoval cenu. Kódy k registraci plných her hledali čtenáři marně

Foto: Score

Ve značné tichosti se u jednoho z nejdéle vycházející magazínů na českém trhu udála velká změna. Časopis SCORE totiž číslem 314 začal vycházet bez tradiční DVD přílohy, na které čtenáři obvykle našli nejrůznější demoverze, plné hry, videa nebo šikovné programy. V době sílícího internetu však DVD začala být přežitkem. Ostatně, konkurenční LEVEL už bez “placek” vychází několik let. Dříve jsme přitom byli zvyklí v trafikách vídat hned několikero různých magazínů obtěžkaných diskem slibujícím atraktivní obsah.

Čtenáři SCORE si na sociálních sítích nicméně stěžují na způsob, jakým byla celá věc provedena. Nikdo totiž zrušení DVD přílohy neoznámil předem, ale až v rámci daného čísla. Změně přitom na první pohled nic nenasvědčuje: časopis stojí stále 199 Kč (9,92 EUR na Slovensku), což je v dnešní době opravdu hodně.

SCORE chce nicméně nadále přinášet přidanou hodnotu v podobě plných her, jen je hráči dostanou formou klíčů na služby jako Steam nebo Epic Games Store. To se nicméně u čísla 314 příliš nepovedlo. Řada čtenářů si stěžuje, že místo v časopise, kde měli mít natisknutý unikátní kód k plným hrám, zelo prázdnotou. Poměrně diskutabilní je také kvalita plných her, kterými tentokrát byly neznámé počiny X-Morph: Defense a Quantum Replica. To je v době, kdy jsou každý týden zdarma k mání hitovky jako GTA 5, Civilization 6 nebo Borderlands: Handsome Edition, poněkud málo.

Ve SCORE před několika měsíci došlo ke změně na postu šéfredaktora, kdy ostříleného Jana Modráka nahradil hráčské veřejnosti neznámý Adam Bejšovec. Ten měl se zvládnutím otěží časopisu zpočátku určité problémy, a tak první číslo pod jeho vedením vyšlo s měsíčním zpožděním.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na