Pán Prstenů se zřejmě vrátí v seriálu. Chystá ho Amazon

Pán Prstenů by se po fantastické filmové trilogii mohl dočkat neméně opulentního televizního seriálu. Podle zákulisních informací jednají společnosti Warner Bros (majitel filmových práv) a Tolkien Estate (majitel knižních práv) o přípravě seriálu s gigantem Amazon.

Koncern Amazon má přitom o televizní práva na Pána Prstenů eminentní zájem. Projevuje se to mimo jiné tím, že za něj jedná přímo samotný šéf Jeff Bezos, což je podle magazínu Variety, který s informací přišel, opravdu mimořádné.

Lákadlo na diváky

Amazon přitom už dávno není jen internetovým knihkupectvím. V posledních letech mohutně expanduje a prodává už úplně všechno. Kromě toho vyrábí vlastní produkty a v neposlední řadě prostřednictvím Amazon Studios produkuje materiály pro vlastní služby. Aby se odlišil od konkurence, má pochopitelně zájem o ty nejzajímavější značky a Pár Prstenů je jednoznačně jednou z nich. Velmi snadno by se z něj i v podobě seriálu mohl stát lapač diváků. Právě ty Amazon v této fázi potřebuje, o peníze mu jde až v druhé řadě.

Zdá se, že Amazon práva na seriál na motivy Pána Prstenů skutečně získá, byť zájemců má být více. Jistě mezi nimi nebude chybět ani Netflix, který je v posledních dnech pod tlakem skandálu Kevina Spaceyho, s nímž mohutně spolupracoval a teď musí rušit projekty, na kterých se herec podílel. Mimochodem: v aktuální vlně sexuálních skandálů nebyl ušetřen ani dosavadní šéf Amazon Studios, který byl okamžitě propuštěn. Možná i to je důvodem, proč za firmu jedná sám Bezos.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Bartoň
Host
Martin Bartoň

Prosím prosím, ať seriál pod “značkou Pána prstenů” zpracovává detailně Silmarillion. Zapltil bych cokoliv, kdyby to byl Silmarillion v kvalitě GoT.