PC hráči se těší na The Last of Us 2. Nakolik je to ale reálné?

Hroutí se snad dlouho střežená exkluzivita her od Sony určených pro Playstation? Po informaci z věrohodného zdroje o chystané PC verzi Horizon: Zero Dawn se na základě vypsané pracovní pozice začalo hovořit o PC portu jedné z nejočekávanějších her tohoto roku – The Last of Us 2, která je zatím v plánu exkluzivně pro Playstation 4.

Celá spekulace se zakládá na jednom inzerátu, ve kterém vývojářské studio Naughty Dog hledá vývojáře pro svou chystanou akční adventuru. Konkrétně jde o grafického programátora, pro něž nicméně požaduje takovou kvalifikaci, která by v případě PS4 hry byla nadbytečná.

Požadavky na hledaného programátora (v angličtině):

  • Thorough understanding of current GPU architectures (AMD GCN, NVIDIA CUDA)
  • Experience with DirectX12, Vulkan or other modern graphics or compute APIs
  • Experience with HLSL/GLSL or other equivalent shader languages
  • Console or PC programming experience

Politika Sony se může změnit

Na jedné straně se tak hledá člověk, který už má nějaké zkušenost s programováním pro PC a kromě toho jsou výhodou zkušenosti s DirectX12 a grafickými kartami Nvidia. Vzhledem k těmto požadavkům a tomu, že grafika The Last of Us 2 pro Playstation 4 už bude s velkou pravděpodobností hotová, docházejí fanoušci k závěru, že se Naughty Dog připravuje na PC port hry.

Přestože to celé může znít slibně, zatím jde skutečně spíše o zbožné přání. The Last of Us 2 je jednoznačně titulem, který může hráče přimět k nákupu Playstation 4, potažmo Playstation 5 a při znalosti dosavadní politiky Sony je dosti nepravděpodobné, že by se takového trumfu v dohledné době zbavila. Těžko tento případ dávat do souvislost se zmíněným Horizonem, který už je přeci jen tři roky starý.

Na druhou stranu není vůbec vyloučeno, že Sony skutečně přehodnotí svou vydavatelskou politiku a hry s určitým časovým odstupem nabídne i na PC. Troufli bychom si ale říct, že zprvu bude spíše opatrná a PC verze tak vyjdou nejdříve rok po původním vydání. Zůstane tak zachována alespoň časová exkluzivita.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na