Piráti konečně prolomili ochranu Borderlands 3. Denuvo vzdorovalo dlouho

Jedna z nejočekávanějších her roku – Borderlands 3 – vyšlo už 13. září a od té doby až dosud se pirátům nepodařilo vydat příslušný crack, kterým by prolomili jeho protipirátskou ochranou. Tou je staré dobré Denuvo v nejnovější verzi, které tentokrát vzdorovalo obzvlášť dlouho – celý měsíc a půl.

Přestože k prolomení ochrany nakonec došlo, autoři mohou být spokojení. Největší zájem o novou hru je tradičně v prvních týdnech po vydání – a tyto byly ze strany protipirátské ochrany zajištěny tak, že si každý zájemce o hru musel Borderlands 3 náležitě koupit.

Prolomení ochrany je nicméně dobré i pro ty, co si hru legálně koupili. Denuvo totiž není žádným neviňátkem, ale dosti náročnou ochranou, která v konečném důsledku šikanuje ty, kdo si hru s ní na palubě koupí. Projevilo se to i v případě Borderlands 3, které na starší generaci procesorů neběželo vůbec plynule.

Tip na článek:  Recenze Borderlands 3 - dobrá hra, která nesplnila očekávání

Nyní, když je ochrana už k ničemu, ji Gearbox může updatem ze hry odstranit. Není to jeho povinností, ale nezbývá než doufat, že tak pro dobro hráčů učiní.

Denuvo si u vydavatelů každopádně opět udělalo slušnou reklamu. V poslední době přitom poněkud ztrácelo na lesku, kdy se řadu her s touto ochranou podařilo prolomit v řádu dní. Teď této rakouské firmě nezbývá než úspěch zopakovat s novou verzí ochrany.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 3.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David52
Host
David52

Nevím, zda nadpis trestné činnosti by měl znít v oslavném duchu, není náhodou autor článku sám pirát? 🙂