Playstation 4 konečně umožňuje crossplay. Bude tak možné hrát s hráči na jiných platformách

Crossplay není ani zdaleka nějakou novinkou. Už roky je možné hrát online tituly napříč platformami společně. K dokonalosti však dlouhou dobu něco chybělo. Společnost Sony se totiž z neznámých důvodů zdráhala crossplay podpořit, a tak byli hráči s Playstation 4 doslova odříznuti od ostatních.

Dá se říct, že k obratu přispěl až fenomén Fortnite, který už Sony jednoduše nemohlo ignorovat a vymlouvat se na technické překážky. Vždyť Fortnite spolu mohou hrát hráči na PC, konzolích i mobilních telefonech. Sony tak s elegancí mastodonta neochotně spustilo betatest crossplay prvků, který pochopitelně trval déle, než by bylo záhodno. Teď však byl přeci jen dokončen a vývojáři mohou této funkce na PS4 začít využívat.

Nejen velké firmy jako Epic Games s jejich Fortnite mohou crossplay na Playstation 4 aktivovat, ale také všichni ostatní. Sony se sice k celé věci nestaví tak, že by nabízela něco pozitivního. Novinku firma v podstatě ani neoznámila, pouze sdělila, že betafáze byla úspěšně zakončena.

Dá se však očekávat, že nastává doba, kdy crossplay bude naprostou samozřejmostí. Hodně na něj sází také zanedlouho vycházející Call of Duty: Modern Warfare. Zmíněné Fortnite z této funkce udělalo dokonce nutnost, což se však hráčům příliš nezamlouvá.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na