Počítače Steam Machines neuspěly a končí. Valve však bitvu o obývací pokoje nevzdává

Společnost Valve chtěla vedle své distribuční a vývojářské aktivity vystavět třetí podnikatelský pilíř a sice prodej hardwaru. Před několika lety tak s velkou parádou uvedla mimo jiné speciální počítače zvané Steam Machines.

Ty byly určeny pro připojení k televizní obrazovce coby svého druhu herní konzole. Hry na platformě běžely prostřednictvím operačního systému steamOS, který je postavený na bázi Linuxu.

Steam Machines se však podle všeho neprodávalo tak, jak si Valve představovalo. Aniž by k věci vydalo nějaké vyjádření, zmíněná zařízení zmizela z hardwarové nabídky na Steamu. Najdete tu už jen ovladač Steam Controller a také Steam Link, který dokáže streamovat hry z vašeho počítače na televizi.

Právě na Steam Link zřejmě bude Valve sázet do budoucna. Jde o levné zařízené v ceně 55 eur, ke kterému sice potřebujete vedle televize také počítač, ale jde zřejmě o nejjednodušší způsob, jak dostat Steam do obývacích pokojů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na