Podívejte se, jak běží Zaklínač 3 v 8K rozlišení. Vypadá krásně, ale má to háček

Foto: CD Projekt

Zaklínač 3 lépe už ani vypadat nemůže. Youtubový kanál Digital Dreams se rozhodl, že ukáže světu, jak běží The Witcher 3 včetně všech možných grafických modifikací a raytracingu, a to navíc v rozlišení 8K. Při zhlédnutí videa zřejmě nebudete věřit tomu, že tato hra už má na kontě pět let od svého vydání.

Nejlepší bude, když se na video Zaklínače 3 v Ultra-HD II podíváte nejprve sami. Rovnou ale vyslovíme dvě varování:

  • Může se stát, že se u vás z videa stane stop-motion film, pokud si v Youtube nastavíte rozlišení 8K.
  • Nebezpečí, že podkresový song nedostanete z ucha, je poměrně vysoká.

Plynulé video?

Zatím se nám nepodařilo rozběhnout toto video v rozlišení 8K plynule, a to na Youtube ani coby stažený videosoubor. Štěstí jsme přitom zkoušeli s různými prohlížeči, videopřehrávači, počítači, procesory, grafickými kartami i SSD disky.

Svou roli v tom může hrát skutečně vysoké množství dat, které je nutné při zpracování 8K videa zpracovat. V případě tohoto videa dosahuje potřebná propustnost přibližně 43 MBit/s. Je možné, že problém je v tomto jednom videu. Pokud se vám náhodou podaří přehrát plynule, dejte nám vědět do komentářů.

Co přinese 8K rozlišení?

Abyste si ale udělali obrázek o tom, jak celý projekt vypadá, není rozlišení 8K vyloženě nutné. Primárně totiž zvyšuje ostrost zobrazení, ale veškeré detaily s ním můžete vidět jen na vzácných monitorech nebo televizích s odpovídajícím rozlišením.

Tvůrci vide každopádně v popisu uvedli vše, co potřebujete, abyste mohli projekt reprodukovat u sebe. Kromě použitých modifikací je zajímavý především hardware, na kterém vše běželo.

  • Procesor: Ryzen 9 3900X s frekvencí 4,5 Ghz na všech jádrech
  • Chladič procesoru: Corsair Hydro H100X
  • Základní deska: Asus Prime x470-Pro
  • Operační paměť: 32,0 GByte Corsair Vengeance
  • Grafická karta: ASUS TUF Geforce RTX 3090 @ 2100mhz
  • SSD disk: 2,0 TByte Crucial MX500
Foto: vlastní / Zaklínač 3

Tvůrci videa z Digital Dreams uvádějí, že na této sestavě se jim navzdory vysokému rozlišení a raytraycingu povedlo hru rozběhat na více než 50 snímcích za vteřinu. To lze po zkušenostech s výkonem Geforce RTX 3090 považovat za realistické.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na