Podporovatelé z Kickstarteru neobdrželi svou kopii diablovky Wolcen

Foto: Wolcen: Lords of Mayhem

Psal se ještě rok 2015, když vývojářské studio Wolcen vybralo 400 000 dolarů na své chystané akční RPG na Kickstarteru. Tehdy tak hráči dali zelenou projektu ještě pod názvem Umbra. V zásadě by mohlo jít o ukázkový příběh úspěšného kickstarteru, protože hra po dlouhé fázi předběžného přístupu v minulých dnech konečně vyšla.

Jenže Wolcen: Lords of Mayhem se nevyhnul řadě problémů. Kromě řádně zabugované první verze hry, což je vzhledem k dlouhé testovací fázi těžko pochopitelné, navíc autoři tak nějak zapomněli i na své podporovatele. Podle všeho totiž slíbené aktivační klíče na Steam ani fyzické kopie coby hlavní část odměny nebyly dodány.

Jsem backer Bishop verze (za 90 dolar). Neslyšel jsem ani slovo o slíbené fyzické verzi hry. Je tu k dispozici nějaké info? Jsem zklamán, protože hra je na Steamu k dostání za polovinu peněz, které jsem za ni tehdy vydal a já dostávám k mé sběratelské edici pouze mlčení,” uvedl v komentářích na Kickstarteru hráč Mithrel.

Odměny z Kickstarteru? Myslím, že je drzost ignorovat lidi, kteří vás byli tehdy připraveni podpořit,” nebral si servítky Karl.

Odměny by nakonec měly dorazit

Například právě podporovatelé varianty Bishop měli obdržet podepsanou sběratelskou edici Wolcen: Lords of Mayhem. Balíčky byly původně přislíbeny už na říjen 2016, ale vzhledem k tomu, že se vydání hry neustále posouvalo, termíny přestaly platit. Nicméně se mělo za to, že tvůrci své sliby naplní ve chvíli, kdy se jim hru podaří vydat. A to se stalo (vydání hry). Respektive nestalo (poskytnutí odměn).

Vzhledem k tomu, že před fanoušky dělali autoři mrtvé brouky, dalo se myslet už na nejhorší. Nicméně na novinářský dotaz tvůrci uvedli, že by se od 25. února mělo vše dát postupně do pořádku a odměny by měly dorazit.

Pravdou je, že podobné problémy s odměnami se občas objeví. Ostatně, před dvěma lety postihly také český Kingdom Come: Deliverance.

Recenzi Wolcen: Lords of Mayhem pro vás chystáme v příštích dnech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na