Před Star Wars: Battlefront 2 varuje už i dánská policie

Star Wars: Battlefront 2 to věru nemá lehké. Poté, co se na hru snesla obrovská vlna kritiky kvůli plánovaným mikrotransakcím, zařadila vydavatelská společnost Electronic Arts zpátečku a nejprve hru upravila a poté dokonce in-game nákupy ze hry dočasně odstranila.

Ještě předtím však před Star Wars: Battlefront 2 stihla varovat dánská policie. Nejprve na Twitteru vyzvala všechny, aby se informovali na stránkách určených prevenci kriminality a následně poradila rodičům, aby s dětmi promluvili o in-game transakcích.

Varování dánské policie před Star Wars: Battlefront II

Dánské policii přitom nejde ani tak o obsah takzvaných lootboxů, které lze mimo jiné pořídit za skutečné peníze, ale především o to, že ve hrách jako Star Wars: Battlefront 2 lze velmi jednoduše utratit velké sumy. Pokud mají rodiče ve hře nahranou svou kreditní kartu, mohou děti prostřednictvím in-game nákupů napáchat velké škody.

Policejní složky se přitom o transakce za reálné peníze ve hrách zajímají stále více. Například belgická policie začala prošetřovat, zda náhodný obsah lootboxů kupovaných za peníze nespadá náhodou do hazardních her a tedy pod mnohem tvrdší regulaci.

Star Wars: Battlefront 2 je hrou, která díky skvělé atmosféře univerza Star Wars zaujme spoustu hráčů. Nabízí vyladěné multiplayerové módy, zajímavé mapy a dobře navržené třídy postav. Titul však zároveň promarnil svůj potenciál. Zejména kampaň je zklamáním, a to jak z pohledu příběhu, tak samotné délky. Zároveň se bohužel potvrdilo, že mikrotransakce mají rozhodně potenciál do vyvážení hry nepříjemně zasáhnout. Na poslední chvíli si hráči sice vymínili snížení hranic pro získání pokročilého obsahu, kdy by původní verze repetitivním opakováním nutila k placení, ale hráči, kteří jsou ochotní platit, si stále mohou opatři velkou výhodu, a to i proti těm, kdo hrají lépe než oni,” píše o hře Radim Krýzl v naší recenzi.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na