Přes noc se zrodil hit. Apex Legends útočí v popularitě na Fortnite

Aniž bychom chtěli předbíhat událostem, je docela možné, že se nacházíme v okamžiku, kdy dochází k předání žezla pro nejoblíbenější hru současnosti. Stejně jako ho Fortnite v loňském roce přebralo od PUBG, teď má šanci získat korunu zcela nečekaný adept – Apex Legends.

Tento titul dokládá, že dlouhé oznamování dopředu nehraje v dnešním herním průmyslu žádnou roli. O existenci Apex Legends ještě začátkem tohoto týdne nikdo netušil, a přesto ji dnes hrají miliony lidí. Za pouhé tři dny od vydání si jí stáhlo 10 milionů hráčů, čemuž pochopitelně pomáhá i to, že je zdarma.

Na první pohled to přitom vypadalo, že je Apex Legends dalším z generických pokusů ukousnout si kus lukrativního koláče jménem Battle Royale. Hry tohoto žánru dokáží být neuvěřitelně výnosné, ale musí na sebe navázat kritickou masu hráčů, jinak rychle propadají. Jen za poslední měsíce byly takových pokusů desítky.

Tip: Jaké má Apex Legends HW požadavky?

Nečekaný kandidát na trůn

V případě tohoto žánru navíc platí, že samotný titul není náročný na vývoj, a tak se do něj může pustit skutečně kdokoliv. Tím se stírala výhoda vydavatele Electronic Arts, kdy se chvíli zdálo, že tento neoblíbený moloch může být Apex Legends naopak na obtíž.

Každopádně se opět ukázalo, jak těžké je v dnešním herním světě cokoliv predikovat. Ty největší hity se rodí tak trochu náhodou. Dnes Apex Legends na platformě Twitch, která platí za důležitý barometr úspěchu, sleduje třikrát více hráčů než Fortnite.

Vývojářskému studiu Respawn Entertainment se tak dost možná se skromnými náklady na vývoj podařil větší trhák než celá série Titanfall, jejíž vývoj stál desítky milionů dolarů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hrááč
Host
hrááč

top battle royale na trhu parodie na hry jako fortnite nemaj sanci

Makros
Host
Makros

Hra vyjde zdarma tak si ji hráči zkusí uvidíme za 1/2 rok jestli to bude stejný trhák

Karel Matúš
Host
Karel Matúš

Hraje tuhle legendu někdo?