Proč Fortnite Mobile zatím nevyšlo pro Android? Důvodem jsou složitosti operačního systému

Mobilní verze Fortnite Battle Royale je aktuálně nejoblíbenější aplikací pro iPhony a iPady na světě. Pokud však vlastníte telefon nebo tablet s operačním systémem Android, máte zatím smůlu a na příslušnou verzi si budete muset pár měsíců počkat.

V rozhovoru s magazínem Forbes odhalil mluvčí vývojářského studia Epic Games, Nick Chester, důvody tohoto stavu. Podle něj nemá firma s Apple uzavřenu žádnou dohodu o exkluzivitě. Jde především o to, že operační systém iOS běží na omezeném množství zařízení, zatímco telefony s Androidem mají velmi odlišné hardwarové vybavení, a proto je mnohem složitější pro tento operační systém Fortnite Mobile náležitě zoptimalizovat.

Je to podobné jako s počítači

Na rozdíl od zařízení od Applu vyrábí telefony s OS Android celá řada společností, z těch největších Samsung, Sony, Huawei a další. Hardwarové specifikace těchto mobilů jsou velmi široké. “Chceme zajistit, aby také hráči na telefonech s Androidem měli z hraní skvělý zážitek,” uvedl Nick Chester.

Vlastně jde o podobný rozdíl jaký panuje mezi PC a herními konzolemi. Zatímco počítače jsou poskládány různě, konzole představují uzavřené vývojářské prostředí. Epic Games ale mají s optimalizací her pro PC velké zkušenosti, a tak jistě zvládnou také Android.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na