Proč se GTA 5 nedočká žádného příběhového přídavku?

Poté, co se v GTA 4 uzavřel příběh Nica Bellice, mohli si hráči příběhové dobrodružství prodloužit rozšířeními The Lost and Damned a The Ballad Guy Tony. Po vydání GTA 5 však hráči na příběhový přídavek dosud čekají marně. Vývojářské studio Rockstar Games vsadilo na multiplayerový mód GTA Online.

Důvod, proč se tato oblíbená hra s otevřeným světem nedočkala příběhového rozšíření, vysvětluje ředitel designového vývoje Imran Sarwar. V rozhovoru s magazínem Game Informer prozradil, že tento postup nebyl plánován, ale jednoduše vyplynul z enormního úspěchu GTA Online, který je součástí GTA 5 a de facto odsunul příběh na druhou kolej.

Tři faktory, které rozhodly

Na tom, že se příběh GTA dále nerozvinul, mají podíl v zásadě tři faktory. Podle Sarwara to byl náročný vývoj na novou generaci konzolí, orientace na online a v neposlední řadě náročný vývoj dalšího projektu – Red Dead Redemption 2.

Podle vývojáře však toto rozhodnutí pro GTA 5 neznamená, že se Rockstar Games podobně zachová i v případě dalších her, třeba právě zmíněného Red Dead Redemption 2. Dokonce přiznává, že tým by příběhová rozšíření připravoval raději než jiná. Záležet tak bude opět na aktuálních okolnostech.

Související články

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na
TOPlist