Proč se GTA 5 nedočká žádného příběhového přídavku?

Poté, co se v GTA 4 uzavřel příběh Nica Bellice, mohli si hráči příběhové dobrodružství prodloužit rozšířeními The Lost and Damned a The Ballad Guy Tony. Po vydání GTA 5 však hráči na příběhový přídavek dosud čekají marně. Vývojářské studio Rockstar Games vsadilo na multiplayerový mód GTA Online.

Důvod, proč se tato oblíbená hra s otevřeným světem nedočkala příběhového rozšíření, vysvětluje ředitel designového vývoje Imran Sarwar. V rozhovoru s magazínem Game Informer prozradil, že tento postup nebyl plánován, ale jednoduše vyplynul z enormního úspěchu GTA Online, který je součástí GTA 5 a de facto odsunul příběh na druhou kolej.

Tři faktory, které rozhodly

Na tom, že se příběh GTA dále nerozvinul, mají podíl v zásadě tři faktory. Podle Sarwara to byl náročný vývoj na novou generaci konzolí, orientace na online a v neposlední řadě náročný vývoj dalšího projektu – Red Dead Redemption 2.

Podle vývojáře však toto rozhodnutí pro GTA 5 neznamená, že se Rockstar Games podobně zachová i v případě dalších her, třeba právě zmíněného Red Dead Redemption 2. Dokonce přiznává, že tým by příběhová rozšíření připravoval raději než jiná. Záležet tak bude opět na aktuálních okolnostech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na