Fanoušci oprášili 11 let starý Half-Life 2. Z vyřazené úrovně udělali novou hru

Bohužel stále žádné novinky o Half-Life 3. Zato ale víc o 11 let starém a kultovním Half-Life 2. Ten se totiž dočkal nového modu jménem Dark Interval, který vám umožní vrátit se do skvělého světa Gordona Freemana a Combinů.

Premisa celého modu je opravdu zajímavá. Autoři si nedali za cíl nic menšího než restaurování starých a opuštěných konceptů pro Half-Life 2, ze kterých vytvořili samostatnou a bezplatnou hru.

První díl Dark Intervalu obsahuje celkem jedenáct úrovní vylepšeného prologu a přepracovanou verzi laboratoře Dr. Kleinera až k novému prostředí “Manhack Arcade”.

Dobrodružství bude pokračovat

V budoucnu chtějí autoři přijít s dalšími úrovněmi, byť si vyhrazují právo na úpravu materiálu z uniklé pracovní verze Half-Life 2, a to tak, aby dával logický smysl.

Velkou výhodou celé věci je skutečnost, že nepotřebujete Half-Life 2 ani přídavky Episode One a Episode Two. Stačí vám stáhnout Source SDK Base 2013 Singleplayer od Valve, pomocí kterého lze hrát výtvory na Source engine. Pak už vám stačí pouze stažení Dark Interval: Part 1 z oficiálních stránek.

Komunita kolem Half-Life je velmi činorodá, před časem například přetavila uniklý příběh Half-Life 3 do vlastního modu. Jindy zase připravila ošklivější Half-Life 2.

Dark Interval: Part 1 pro Half-Life 2 – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na