Project xCloud přijde začátkem roku do Evropy. “Netflix od Microsoftu” nabídne více než 50 her

Vedle Google Stadia je právě Project xCloud od Microsoftu nejambicióznějším projektem v oblasti herního streamingu, potažmo cloud-gamingu. Po beta programu ve Spojených státech amerických, Velké Británii a Jižní Korei se preview verze xCloudu dostane také do Evropy, byť ještě nebyly upřesněny jednotlivé země.

xCloud umožňuje hrát podporované tituly na mobilních zařízeních, tedy zejména telefonech a tabletech. Hráči přitom mohou využívat svůj ovladač na Xbox One. Do budoucna ale také celou řadu ovladačů třetích stran, mezi něž patří rovněž Dualshock 4 určený primárně pro PS4 nebo zařízení od Razeru. V roce 2020 udělá xCloud další důležitý krok a umožní streamovat také na PC s operačním systémem Windows.

Slušná nabídka her a Game Pass

Velkou výhodou Microsoftu v přímém souboji s Google Stadia se zdá být herní portfolio. Zatímco Stadia bude mít na startu jen 12 her, z nichž některé nejsou úplně atraktivní, xCloud nabídne více než 50 titulů. Dosud přitom hráči ve zmíněných zemích mohli hrát jen Halo 5, Killer Instinct, Sea of Thieves a Gears 5.

Teď však xCloud dostane pořádné nakopnutí, protože přibudou další tituly, a i od jiných vydavatelů. Chybět nebude například Tekken 7, Soul Calibur 6, Darksiders 3 nebo Devil May Cry 5. Microsoft oznámil spolupráci s těmito firmami: Bandai Namco, Capcom, EA, Sega, Square Enix, Take-Two, Wargaming, Pearl Abyss, Codemasters, Klei Entertainment a 505 Games.

Podstatnou zprávou je, že xCloud bude možné využívat také prostřednictvím už tak lukrativního Xbox Game Passu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na