Propuštění zaměstnanci Telltale Games se bouří a podali žalobu. Vyhozeni byli na minutu po dlouhém přesčase

Poté, co vývojářské studio Telltale Games propustilo stovky zaměstnanců a ponechalo si pouze jádro týmu k dokončení nejdůležitějších úkolů, než definitivně zavře své brány, se zdá, že situace bude mít ještě velkou dohru. Takovou, která odpovídá zvláštním poměrům, které ve firmě podle všeho panovaly.

Zaměstnanci obratem Telltale Games zažalovali za protiprávní jednání. Způsob, jakým byli propuštěni – tedy bez udání důvodu a bez předchozího varování – totiž podle nich odporuje platnému kalifornskému právu.

Vypadá to, že mají slušné šance. Odvolávají se totiž na zákon známý jako WARN Act (Worker Adjustment and Retraining Notification Act) z roku 1988, který stanoví, že zaměstnavatel s více než 100 zaměstnanci musí své lidi varovat s 60denním předstihem před masovým propouštěním. Zákon chce tímto chránit zaměstnance, jejich rodiny a obce.

Zaměstnanci na dlažbě

Propuštění zaměstnanci Telltale Games se ocitli v nezáviděníhodné situace. Řada z nich popisuje neuvěřitelné okolnosti, za jakých výpověď dostali. Prý jim byla předána po dlouhých přesčasech a společnost jim odepřela nárok na odstupné.

Další věcí je, že většina z nich má zdravotní pojištění placené jen do konce září. Náklady na život v Kalifornii jsou přitom extrémně vysoké.

Telltale Games se obhajuje tím, že k propouštění muselo přistoupit poté, co naděje na dlouhodobé přežití společnosti definitivně pohřbil investor, se kterým probíhala jednání. Nakonec z dohody vycouval a zbořil již tak finančně nestabilní domek.

Telltale po masovém vyhazovu aktuálně tvoří zbylých 25 mohykánů, kteří mají do ledna 2019 pracovat na nasmlouvaných projektech, ze kterých se firmě zjevně nevyplatí vycouvat. Poté by celé studio mělo zavřít brány. Situace se ale zdá být zamotanou, protože tvůrci se nově nechali slyšet, že by rádi dokončili běžící sezónu The Walking Dead, tedy vydali třetí a čtvrtou epizodu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

9
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Spekoun
Host
Spekoun

Socializmus v praxi 🙂

#GO WOKE GO BROKE

Jo koukam v komentarich si panove trosku neuvedomujou ze.

TELARATE byl vedenej SOCIALISTAMA cos je primarne duvod proc krachly PROTOZE KOMOUS umi penize jen rozhazovat a ne vydelavat.

Na tohle se presne hodi jedna hlaska:

Hlavni problem socializmu je vtom ze drive nebo pozdeji vam dojdou cizi penize.

Funboy
Host
Funboy

Ahoj, proč to byl socialismus v praxi? Můžeš mě prosím trochu zasvětit do problematiky?

Boban.
Host
Boban.

Zaměstnanci Telltale Games, vítejte v kapitalismu. Když se nehodíte k vykořistění, tak prostě chcípněte a nebo táhněte jinam.

Petr Novak
Host
Petr Novak

Bobane , ty ses trubka.

Bohan
Host
Bohan

Drž hubu ty vyjebaně zasraný kreténe, jestli to nedokončí budou mít pěkný problém kokote tupý.Buď budou pracovat nebo chcípnou ty lemry. Já chci svoji hru a na jejich životy seru ,neměli si je tak posrat, měli držet hubu a pracovat.

Faremir
Host
Faremir

:’D Jediné na co se zmůžeš je vstát z gauče ty šunko.

Kazzo
Host
Kazzo

“měli držet hubu a pracovat” komouš a ještě primitiv

Robo
Host
Robo

Jsi NORMÁLNÍ? Bobane

Petr Novak
Host
Petr Novak

Epicky projev tuposti 😀 smutny na tom je ze i takovy maj volebni pravo