Prozradíme, jak bude pokračovat Hra o trůny, hrozí hackeři stanici HBO

HBO má problém a ne malý. Jak se zdá, po Sony, Netflixu a Disney se i na tuto společnost provozující kabelovou televizi zaměřili hackeři. Podle všeho byli úspěšní a získali přibližně 1,5 terabajtu dat. To už je slušný balík, ve kterém se jistě najde nějaký ten cenný materiál.

Bohužel pro HBO to vypadá, že se našel rovnou ten nejcennější – další, dosud neodvysílané díly Hry o trůny (Game of Thrones). Hackeři neváhali a obrátili se rovnou na HBO s “nabídkou” – pokud zaplatí, nezveřejní detaily z dalších epizod, tedy to, jak bude seriál pokračovat, což je pochopitelně přísně střežené tajemství udržující diváky v neustálém zájmu.

Hackeři cílí na podobné oběti

Tomu chce HBO pochopitelně zabránit. Ostatně, aktuální sedmá řada Hry o trůny patří k vůbec nejúspěšnějším seriálům všech dob. Šéf společnosti HBO Richard Plepner označil hackerský útok za “znepokojivý a rušivý”, zároveň však oznámil, že bezpečnostní experti stanice už pracují na tom, aby problém vyřešili. Otázkou je, zda se ještě touto cestou vyřešit dá.

Naposledy se hackeři vyřádili na Netflixu, kterému zcizili několik dílů aktuální páté série oblíbeného seriálu Orange is the New Black. Poté, co společnost odmítla zaplatit výpalné, díly skutečně pustily na internet. Podobně na tom byl před časem Disney s novým pokračováním Pirátů z Karibiku.

Je s podivem, že společnosti působící v zábavním průmyslu tak málo dbají na internetovou bezpečnost, když střeží drahá díla s potenciálem vydělat miliardy. Mluví se o tom, že útok na HBO byl pro hackery hračkou a lze předpokládat, že pokud firma nezaplatí, hackeři neodvysílané epizody opravdu zveřejní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na