První dva Warcrafty vyplouvají na povrch. Legendární strategie je po dlouhé době možné zakoupit

Potom, co se nedávno na platformě GOG po letech, kdy bylo nedostupné, objevilo legendární Diablo, pokračuje obchod s dalšími klasikami od Blizzardu. Zájemci si tak opět mohou koupit Warcraft: Orcs and Humans z roku 1994 a Warcraft 2: Tides of Darkness z roku 1995.

Oba tituly je možné zakoupit bez protipirátské ochrany a odladěné pro aktuální operační systémy. Warcraft 1 přijde na 5,29 euro, zatímco Warcraft 2 včetně datadisku Beyond the Dark Portal stojí 8,89 euro. V bundle packu můžete oba tituly získat za 13,29 euro.

Warcraft 2 můžete spustit ve dvou verzích. Jde o aktualizovanou verzi, která nabízí vyšší rozlišení a multiplayer prostřednictvím LAN, stejně jako o klasickou verzi s původní SVGA grafikou a podporou Battle.net.

Tip na článek:  Oznámen Warcraft 3: Reforged. Legendární strategie se dočká moderní grafiky a dalších novot

Kus historie

Warcraft: Orcs and Humans je první strategickou hrou od společnosti Blizzard Entertainment a platí za jednoho ze zakladatelů žánru z hlediska designu misí a multiplayeru. Následovník Warcraft 2 se stal díky milionovým prodejům komerčním hitem a spolu se svými velkými konkurenty v podobě Command and Conquer a Age of Empires odstartoval boom realtime strategií.

Pro samotný Blizzard se stal Warcraft velkým byznysem. Třetí díl platí dosud za jednu z nejlepších strategií vůbec a především MMORPG World of Warcraft po dlouhých letech provozu stále vydělává obrovské sumy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na