Půl hodiny hraní Skyrim ve virtuální realitě. Způsobuje nevolnost?

Majitelé zařízení Playstation VR už vyhlížejí novou verzi RPG hitu The Elder Scrolls V: Skyrim, která ho umožní hrát také ve virtuální realitě. Teď se můžete podívat na půlhodinové video, jak se Skyrim v této podobě hraje a jaká to má specifika. Na videu jsou vidět záběry z hraní i to, co hráč musí dělat, aby k nim docházelo. Je to veskrze zajímavé pokoukání, které je doprovázeno anglickým komentářem.

Nevolnost se nedostavila

Zdá se, že ovládání samotné pomocí virtuální reality je velmi intuitivní a umožňuje naprosto plynulé hraní. Po ukončení testu hráč uvedl, že vše bylo v pohodě a že v průběhu hraní neměl pocit nevolnosti, takzvaný “motion sickness”, což je poměrně častý neduh her ve virtuální realitě. V tomto případě ale ještě závisí na tom, jak to ten který člověk zvládá. Jde tedy o silně individuální zážitek. Objevily se ale už i hry, které nevolnost způsobovaly takřka všem.

Zajímavým aspektem, který ve videu můžete pozorovat, je to, že zorné pole se při běhu omezuje. Čím rychleji přitom běžíte, tím je omezenější. Právě to je jedna z vlastností hry, které mají pocity nevolnosti omezit.

The Elder Scrolls V: Skyrim Game (koupit hru) vychází 17. listopadu pro PSVR (koupit).

The Elder Scrolls V: Skyrim VR Game – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na