Původní Mafia dlouho nebyla k mání. Teď si ji opět můžete koupit, ale není kompletní

Mafia je zpět! Poté, co před lety spolu s druhým dílem zmizela ze Steamu a dalších platforem digitální distribuce, se opět vrací na scénu, a to na GOG.com, kde si ji můžete koupit.

Hra stojí 10 EUR, tedy asi 260 Kč, což se na první pohled může zdát hodně, když stejnou částku stojí třeba rok dva staré tituly. V tomto případě jde ale především o službu fanouškům, kteří z nějakého důvodu nemají k 15 let starému titulu přístup a rádi by si Mafii zahráli.

Něco tomu schází

Mafia dostupná na GOGu běží na moderních systémech – od Windows XP až po Windows 10, takže se do role taxikáře Tommyho Angela můžete vžít i na nových počítačích. Následně zažijete skvělé dobrodružství v metropoli ze 30. let Lost Heaven a vzestup v rodině Salieri.

Celé to má ale háček. Repasovaná Mafia si musí vystačit bez licencované hudby. Právě ta byla zjevně důvodem, proč dlouhou dobu Mafia vůbec nešla koupit. Namísto songů od Djanga Reinhardta a Mills Brothers si musíte vystačit s prostým herním soundtrackem. Ve výsledku se tak ztratí část jedinečné atmosféry, stále to ale je stará dobrá Mafia.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
NORGE
Host

po mafii 1 a delší odmlce, jsem koupil mafii 2, za 2000kč dodnes ji mám v šuplíku a vzpomínám na ni po výměně počítače jsem začal mít problém s programem steam a muž jsem si nezahrál ,koupil jsem teda mafii 3 ,program steam mě měl po několika letech v paměti ale já jsem hesla a jména zapomněl , mafii 3 jsem koupil s nadějí že se něco změní -HOVNO ,NEZAHRÁL JSEM SI ANI VTEŘINU ,program steam mě nepustí do hry -PŘIŽIVNÍCI HAJZLOVÉ hra mě stála 2500kč

mámtovpiči
Host
mámtovpiči

není čeho litovat ohledně mafie 3…. ta hra stojí za prd… vlastně buď rád, že ti to nešlo…. dozajista by jsi litoval

Lunda
Host
Lunda

Bež brečet někam jinam

TVOJA MAMA
Host
TVOJA MAMA

přesně, vybreč se jinde