Radeon VII má špatný výkon a nepřináší nic nového, prohlásil šéf Nvidie

Společnost AMD na veletrhu CES představila svůj nový čip, kterým je Radeon VII. Jde o první grafický čip, který bude vyráběn 7-nanometrovou technologií a ve hrách by měl být stejně rychlý jako konkurenční Geforce RTX 2080 od Nvidie.

AMD Radeon VII je postaven na architektuře Vega 2. generace a měl by přinést v průměru o 25 % lepší výkon než předchozí generace grafických čipů od AMD. Šéfka společnosti Lisa Su to dokreslila příklady v několika hrách. Například v Battlefieldu 5 bude Radeon VII výkonnější o 35 %, ve Fortnite o 25 % a ve Stranger Brigade dokonce o 42 %. To vše ve srovnání s aktuálním Radeonem RX Vega 64.

AMD se nebálo ani srovnání s Geforce RTX 2080, které se prý Radeon VII spolehlivě vyrovná. Ve hrách Battlefield 5 a Far Cry 5 dosáhly prý obě karty prakticky stejných výsledků kolem 60 fps při maximálních detailech a UHD rozlišení. Ve Stranger Brigade potom Radeon dokonce Geforce porazil, a to v poměru 87 ku 73 fps.

Radeon VII vs Geforce RTX 2080.

Šéfa společnosti Nvidia, Jensena Huanga, to každopádně příliš neohromilo. “Výkon (Radeonu VII) je špatný a nepřináší nic nového. Nepodporuje raytraycing, nemá umělou inteligenci (jako odpověď na DLSS). Je to jen 7 nm a HBM paměť, které tak tak stačí na to, aby se vyrovnaly Geforce RTX 2080. Jakmile spustíme DLSS, zničíme je. Jakmile spustíme raytracing, zničíme je.” To jsou silná slova do pranice, kterými Huang mimo jiné uklidňuje akcionáře Nvidie. Ti totiž v poslední době nemají příliš důvodů k radosti, jelikož akcie firmy zažily nevídaný propad.

Radeon VII bude uveden na trh 7. února 2019 a stát bude 699 dolarů, tedy přibližně 16 tisíc korun.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Wikidy
Host
Wikidy

že by jim v nVidii stahovaly prd3lky?