Recenze Olympic Games Tokyo 2020 – boj o medaile začíná

Foto: SEGA

Rok 2020 byl rokem velkých odkladů, a to v důsledku pandemie, která ještě ani v letošním roce není úplně zažehnána. Naštěstí některé velké sportovní akce se již za omezených podmínek mohou konat, a tak si toho v letošním roce alespoň v tomto směru užijeme dost.

Po mistroství světa v hokeji a aktuálně probíhajícímu mistroství světa ve fotbale nás ještě čekají letní olympijské hry. Sportovní fanoušci, tak nemají o zábavu nouzi. Herní sportovní nadšenci mají každý rok své jisté, tedy pokud mluvíme o fotbale, hokeji či americkém fotbalu. Ale sporty jako je atletika a další disciplíny spadající do olympijských her si jen tak neužijí.

Foto: SEGA

Dříve vycházely hry zaměřující se na tuto událost vesměs pravidelně, ale po klesajícím zájmu a horší kvalitě tohle úplně utichlo a maximálně zůstalo v podobě nějaké „máriovky“. S olympijskými hrami velkou díru do světa neudělala ani legendární dvojce Mario a Sonic ve hře Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020.

Olympiáda podruhé

Tak tu máme druhý pokus, který vynechává všechny známé herní postavy a snaží se balancovat mezi trošku reálným zobrazením a zábavnou hříčkou pro celou rodinu, nebo partu kamarádů.

Hru jsme vyzkoušeli na konzoli Nintendo Switch, kam tento titul zapadne, ale užít si hru mohou i majitelé Playstationu, Xboxu a PC. Velkou výhodou je lokální multiplayer, takže se jedná o skvělou párty hru, nebo pro olympijské hody pro celou rodinu.

Foto: SEGA

Zápolit v jednotlivých disciplínách je možné i v online režimu, ale tím výčet kladných věcí téměř končí. Bohužel hra obsahuje pouze několik disciplín, celkem osmnáct, a některé jsou si ještě dosti podobné. Třeba jako běh na 100 metrů, běh přes překážky a štafeta. Vodní sporty tu mají zastoupení jen v plavání.

Zase musím pochválit velké zastoupení míčových sportů, i když kvalita trošku pokulhává. Také se objevují disciplíny, které zatím téměř nikde nebyly jako jsou závody na BMX kolech, lezení po stěně, nebo judo.

Bušení do tlačítek

Co se týče hratelnosti, tak vše je na jedno brdo a vesměs využíváte k ovládání dvě tlačítka, někdy přidáte tlačítka pro speciální schopnosti. Třeba u tenisu či u stolního tenisu zas využíváte dvě analogové páčky.

Foto: SEGA

Ono se to může zdát být triviální, ale některé sporty dají ve finálových částech zabrat. Ale většinou si nikdo nekupuje styl této hry pro sólo hraní a hlavní zábava tkví ve spolupráci či soupeření. To vlastně ze hry dělá něco zábavného, co už stojí za věnovaný čas.

Sportovci či sportovkyně jako jedno

Trošku zvláštně vypadá, že nejsou sporty rozděleny na pohlaví, a tak v boxu můžete narazit na křehkou dívku, která má stejně síly, nebo v basketbalu či ragby jsou týmy namíchané. Vlastního atleta, a i celý tým můžete dosti vyzdobovat.

Každému můžete vytvořit jak obličej až do posledního detailu, tak i tělo. Kromě toho si můžete na každou disciplínu vybrat jiné oblečení, a to i výstřední. Třeba na ragby jsem celý tým oblékl do plátové zbroje s helmou, na stolní tenis můj atlet vypadal jak šaolinský mnich, na běh padnul obleček Sonica a na fotbal jsme byli v pirátském.

Foto: SEGA

Škoda že hra nedisponuje nějakým uceleným turnajem, kdy budete procházet jednu disciplínu za druhou a získávat medaile, takhle si vyberete z toho mála, co chcete hrát a pustíte se do toho na tři kola. První je kvalifikace, čtvrtfinále a finále, takže ani žádné postupné postupování či velký turnaj, což je rozhodně škoda.

Maximálně lze spustit danou kolekci několika sportů, ale průběh je ve směs stejný. Grafické a audiovizuální zpracování je dosti příjemné. Nejedná se o žádné realistické zpracování, ale animace jsou bez chyb a zvukový doprovod je ideální.

Cesta ke zlatu je vzdálená

Defacto se jedná jen o takovou kompilaci několika miniher podobného ražení. Pro vážné hráče tohle rozhodně nebude, ale jako příležitostná kooperační hra dokáže zabavit. Počítám, že v průběhu olympijských her si s rodinkou k Olympic Games Tokyo 2020 párkrát ještě zasedneme.

6

Hodnocení

6.0/10

Klady

  • Spousty možností úpravy sportovců
  • Zábavné v kooperačním hraním
  • Jednoduché ovládání pro příležitostné hráče

Zápory

  • Velmi málo sportů
  • Žádný ucelený mód olympiády
  • Pro náročnější hráče tohle rozhodně není
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na