Red Dead Redemption 2 v parádních šesti minutách hraní. Adept na hru roku se vybarvuje

Čekali jsme dlouho, ale stálo to za to. Ne, Red Dead Redemption 2 zatím ještě nevyšlo, ale kromě toho, že se jeho vydání každým dnem blíží, jsme se dnes konečně dočkali prvních záběrů z hraní této očekávané akce od studia Rockstar Games, jež je známější svou další sérií – Grand Theft Auto.

Každopádně Red Dead Redemption 2 svému slavnějšímu bratříčkovi pravděpodobně nezůstane nic dlužno. Protože takový western tu podle všeho ještě nebyl. Nabídne úžasný rozlehlý svět, ve kterém se coby hlavní hrdina Arthur Cooper můžete pohybovat zcela volně.

Gangsterký kemp

Red Dead Redemption 2 se bude odehrávat na zenitu období renegádů a zároveň na začátku přechodu do moderní doby. Díky tomu bude moct nabídnout zajímavé prostředí plné protikladů, z nichž těmi nejviditelnějšími budou westernové osady a rostoucí města.

Zajímavým prvkem ve hře bude kemp, ve kterém se zdržují také ostatní členové vašeho gangu. Ty budete postupem času poznávat blíže, přičemž někteří z nich vám poskytnou také nějaké ty úkoly. O kemp se však budete muset také starat, a to například obstaráváním potravy, tudíž nezbude než se vydat na lov divoké dveře. Zato se zde ale budete moct pobavit při partičce karet nebo pitce v hospodě.

Red Dead Redemption 2 - screenshoty
« 1 z 36 »

Vylepšené souboje a pouto s koněm

Autoři notně vylepšili soubojový systém, takže bitky na blízko, stejně jako přestřelky, by měly být mnohem záživnější než v prvním díle. Ovšem splynutí se světem neznamená, že všechny situace budete v Red Dead Redemption 2 řešit násilím. Sami se můžete rozhodnout, zda se pustíte do boje, nebo naopak zachováte chladnou hlavu a hrozící rozmíšku deeskalujete.

Důležitou roli bude v Red Dead Redemption 2 hrát také váš vztah s koněm. K dispozici bude celá řádka ořů, z nichž každý se hodí do jiných situací. Postupem času si s tím svým vytvoříte pouto, jež vám umožní lépe zvládat situace, když budete zrovna koňmo. Často se budete pohybovat v divočině obývané nebezpečnými zvířaty, s nimiž se budete muset vypořádat. Nebo je ulovit a zužitkovat v kempu, případně prodat a vydělat si tak nějaké peníze na jiné potřeby.

Red Dead Redemption 2 vychází 26. října 2018, a to na Playstation 4 a Xbox One.

Red Dead Redemption 2 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Hulibrk
Host
Hulibrk

Snad to na PC vyjde dřív než za rok od vydání.

Funboy
Host
Funboy

nevyjde a vyhul si brk

Tom
Host
Tom

Dobrá pecka!