Red Dead Redemption 2 trápí na PC technické problémy. Ale řešení existují

Od včerejška si mohou PC hráči užívat megahitu Red Dead Redemption 2. Tedy teoreticky. Mnozí mají bohužel problémy se spuštěním hry, ale také se sekáním, špatným zvukem a dalšími chybami. Řada z nich se dá nicméně opravit nebo alespoň obejít.

Ještě předtím, než se pustíte do následujících kroků, byste měli aktualizovat ovladače své grafické karty do nejnovějšího stavu, ať už máte kartu od Nvidie nebo AMD. Obě stránky vám nabídnout také možnost automaticky rozpoznat potřebný ovladač. Případně můžete svou grafickou kartu vybrat manuálně. Nejnovější verze ovladačů od Nvidie je 441.12 a od AMD 19.11.1. Zkušenosti tvrdí, že už jen tento krok řadu problémů s Red Dead Redemption 2 vyřeší.

Bohužel jsou ale případy, kdy ani nové ovladače nepomohou. Pojďme se tedy podívat na to, co hráče RDR 2 aktuálně trápí nejvíce a co je možné vyřešit.

  • Nutná aktivace: Může se stát, že Rockstar Launcher po koupi hry nerozezná licenci a bude vám tvrdit, že je Red Dead Redemption 2 nutné nejprve aktivovat. V takovém případě by mělo stačit se z Launcheru odhlásit a následně se do něj znovu přihlásit.
  • Sekání a zamrzání hry: Pokud je váš procesor plně vytížen a postihne vás nepříjemné sekání hry, můžete zkusit hru spustit na menším počtu jader. To lze jednoduše nastavit v Task Managerovi ve Windows. Stiskněte kombinaci kláves CTRL+ALT+DEL. V novém okně klikněte pravým tlačítkem myši na RDR2.exe a vyberte “Nastavit spřažení”. Zde pak odškrtněte dvě poslední jádra.
  • Špatný výkon: Pakliže vás trápí časté zpomalování hry a propady snímkové frekvence, může vyzkoušet přepnout grafické API v nastavení hry z DirectX 12 na Vulkan.
  • Padání hry: Měla by pomoct deaktivace antiviru.
Tip na článek:  Red Dead Redemption 2 - HW požadavky. Bude to obří hra vyžadující 150 GB

Bohužel nejde o jediné chyby, které Red Dead Redemption 2 momentálně sužují. Na další však zatím žádné funkční řešení není. Patří k nim sekání neherních sekvencí, zprávy o neočekávaných herních datech, nízký framerate v online módu, špatné zobrazení sněhu a menu, problémy se zvukem, stejně jako nedostatečné využití výkonu grafické karty.

Tip na článek:  Red Dead Redemption 2 ve 4K na vysoké detaily nezvládne ani GeForce RTX 2080 Ti

Je docela možné, že řada chyb bude odstraněna teprve v updatu hry od Rockstar Games. V takovém případě zkrátka nezbývá než vytrvat. Studio už vydalo patch pro svůj Launcher a spustilo stránku s podporou, kde je uvedeno řešení problémů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Warf
Host
Warf

Hru nemělo cenu vydávat jenom kvuli penězum nikoliv pro hračskou komunitu misto aby hru spravily udělaj outlaw pass a jak obrat hráče o peníze ale že tam je plno chyb je už chyba u hráčů oni přece maj PC za miliony proč by se s náma hráčema zabejvávali maj penize z nás tak si užívaj nemluvě o nefunkčního loadingu

Jan
Host
Jan

Občas to zamrzne, hlavně ve filmových sekvencích, občas i během hraní, ale v cutscénách častěji. Není to tak hrozné a není to v každé cutscéně. Hra zamrzne na pár vteřin, zvuk jde naštěstí v pozadí dál, tak mi ten příběh neuteče. Ale i tak to štve, veškeré tipy a triky (vypnutí jádra, antiviru, přepnutí na DX12 atd..) nepomáhají. Stává se to cca co deset-dvacet minut jedno zamrznutí. Někdy se ale stane, že třeba hraji hodinu, dvě v klidu plynule. Naopak vypnutí jader způsobí hru nehratelnou (fps 10-20). Jinak jede mi to krásně plynule na vysoké až ultra detaily s fps… Číst vice »

Warf
Host
Warf

neopraví je to horší hra má špatný loading, padá ,kope

Aleš
Host
Aleš

Zkus tohle,
Pokud používáte GPU nvidia, odeberte C: \ Windows \ System32 \ amdvlk64.dll ze složky system32

Hulibrk
Host
Hulibrk

Hm, tak fakt již nevím, vše jsem vyzkoušel a stále nevím co s tím.
Od vydání hry v úterý, jsem hru v pohodě hrál, šla mi spustit a na doporučené grafické nastavení jsem hrál na 50-60 fps v průměru.
Od včerejška mi však hra vždy po 1-2 minutách spadne se zprávou, RDR2 exit unexpectedly, fakt nevím co stím, když mi doteď šla hrát v pořádku.
Máte někdo podobný problém, nebo řešení ?

Dík, Hulibrk

Warf
Host
Warf

oni tu hru vic ničej než opravujou a na supportu ti řeknou že to je chyba tvoje tak proč něco řešit bych se nedivil kdyby jim hrači odešli hlavně že hru dali za neskutečnou cenu už vidim GTA 6 jak bude problem ten samej jak u GTA V ted v Red dead a posleze GTA 6 mě taky šla jenže co čekat že v dnešní době to z hrama jde težce do …., hry dělaj naopak od funkčnosti k nefunkčnosti