Remake prvního Half-Life už brzy. Black Mesa má konečně termín vydání

Foto: Black Mesa

Dlouhé roky vyvíjený projekt Black Mesa, který je rozšířeným remakem prvního Half-Lifu, se blíží do finále. Autoři konečně zveřejnili termín, kdy projekt opustí fázi předběžného přístupu, a vyjde jako hotová hra. Stane se tak 5. března 2020.

Nové zpracování Half-Life 1 už je ve vývoji dlouhých 14 let. V roce 2055 práce na Black Mesa započaly coby fanouškovský projekt, který využíval Source enginu z Half-Life 2. Od roku 2015 je hra k dispozici v rámci předběžného přístupu, kam už vstupovala jako profesionální projekt.

V předběžném přístupu byly dlouhou dobu hratelné takřka všechny úrovně původního Half-Life, s výjimkou pozdějších lokací Xen. V minulých letech se potom vývojářské studio Crowbar Collective soustředilo na nový design kontroverzně přijatých úrovní Xenu. Ty pak byly přidány v prosinci 2019.

Původně měla být Black Mesa bezplatně šířená na Steam Greenlight. Ale v roce 2013 dostali tvůrci od Valve zelenou v překlopení hry do komerčního produktu, aby získali peníze na další vývoj.

Tvůrci každopádně uvádějí, že verze 1.0 pro ně neznamená konečnou a že hru plánují nadále podporovat a vylepšovat. V plánu mají například podporu Steam Workshop, tedy tvorbu modů, stejně jako vylepšení grafiky.

Black Mesa si na Steamu v předběžném přístupu drží fantastické hodnocení 97 %.

Black Mesa – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na