Resident Evil 2 Remake se povedl. V prvních recenzích sklízí nejvyšší hodnocení

Vydání přepracované verze Resident Evil 2 je za dveřmi a všichni hráči si jej budou mít šanci v plné verzi poprvé vychutnat již tento pátek. Nedávné časově omezené demo naznačilo, že se bude jednat o opravdu propracovaný atmosférický zážitek, který nebude pouze původní hrou z roku 1998 v lepší grafice. První várka recenzí na tento očekávaný titul je již na světě a v některých případech se jejich autoři nezdráhají jej pasovat na post horkého kandidáta na titul „Nejlepší hra roku 2019“.

Rozhodnutím přepracovat jeden z nejpopulárnějších dílů dnes již klasické série survival horrorů do nové podoby, si na sebe v Capcomu upletli pořádný bič. Podle prvních ohlasů však k celému projektu přistoupili o poznání rozumněji, než většina jiných tvůrců. Doba pokročila a hry se dnes již hrají jinak, než tomu bylo před šestadvaceti lety. Z toho důvodu se Capcom rozhodl nedržet se striktně původní hry a vytvořil zcela samostatný titul, u jehož hraní znalci originálu sice narazí na řadu sympatických pomrknutí, v zásadě se nicméně jedná o úplně novou hru.

Resident Evil 2 Remake nabízí hned dvě samostatné kampaně a vy se můžete svobodně rozhodnout, kterou z nich si projdete jako první. Každá z nich nabízí samostatný příběh a vlastní hlavní postavu.

Resident Evil 2 Remake vychází již 25. ledna ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Hodnocení Resident Evil 2 Remake na zahraničních webech

  • USGamer – 4,5/5
  • PC Gamer – 89/100
  • Game Informer – 9,5/10
  • Gamesbeat – 85/100
  • PCGamesN – 8/10
  • Gamespot – 9/10

Resident Evil 2 Remake – Trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 6 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na