Bioware chce pracovat na Star Wars: KotOR 3. Electronic Arts je ale proti

Vývojářské studio Bioware v posledních letech ztratilo leccos ze svého lesku, když se mu nepovedl zejména Mass Effect: Andromeda a zažil vlnu odchodů klíčových zaměstnanců. Je ale bez debat, že zde stále pracuje spousta talentovaných tvůrců, kteří mají v sobě DNA tohoto legendárního studia, jež aktuálně dodělává plánovaný megahit Anthem a potichu v menším týmu pracuje na Dragon Age 4.

Pokud však patříte mezi fanoušky fantastického RPG Star Wars: Knights of the Old Republic, možná jste už párkrát přemýšleli o tom, jaké by to bylo, kdyby vznikl třetí díl. A podle všeho by si to přáli i v samotném Bioware. Dle zdrojů serveru Kotaku zkoušeli představitelé několikrát prosadit Star Wars: KotOR 3, případně alespoň návrat do tohoto světa, ale nikdy u svého majitele, kterým je společnost Electronic Arts, neuspěli.

Na dvoudílnou sérii Star Wars: Knights of the Old Republic nedají fanoušci kvalitních RPG dopustit.

Proč se Electronic Arts brání?

Je to překvapivé, protože situace nemůže být příhodnější. Sci-fi značka Mass Effect se jeví vyčerpaně a Star Wars: KotOR by v tomto ohledu mohl být skvělou náhradou. Obzvlášť když EA na značku drží exkluzivní licenci a je jí vytýkáno, že s ní nedělá více.

Podle zákulisních informací EA z nějakého důvodu nechce mít v přípravě příliš mnoho her na motivy Star Wars. Aktuálně se přitom pracuje jen na Star Wars Jedi: Fallen Order a EA Vancouver po zrušení Star Wars hry s otevřeným světem podle všeho připravuje nějaké menší projekty ze světa Hvězdných válek. V úvahu připadá také Star Wars: Battlefront 3.

Přesto nezbývá než doufat, že až si Bioware uvolní ruce, které má aktuálně svázané vývojem Anthem, bude se pokoušet projekt Knights of the Old Republic nadále prosadit.

Mimochodem, EA prostřednictvím Lucasfilmu minulý rok zatlačilo na skupinu modderů, kteří chystali kompletní přepracování prvního Star Wars: Knights of the Old Republic. Projekt nesl název Apeiron a vznikal už od roku 2015. Sliboval nejen lepší grafiku, ale také fyzikální engine. Jenže tvůrci ho museli kvůli licenčním nesrovnalostem zrušit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Makros
Host
Makros

Už by to chtělo zas pořádný mmorpg

Ashnod
Host
Ashnod

Bioware držte se, já chci KOTOR3 🙂

Adam
Host
Adam

Já taky, ale ne od Bioware.