Dragon Age 4 je na vedlejší koleji. Pracuje na něm jen velmi malý tým

Jaká je budoucnost série Dragon Age? Více než tři roky po vydání posledního dílu Dragon Age: Inquisiton hledí fanoušci této RPG ságy do značně nejisté budoucnosti. Zdroje z vývojářského studia Bioware sice už několikrát přímo i nepřímo práce na Dragon Age 4 potvrdily, ale oficiálně zatím nevíme nic. 

V příštích měsících se na tom pravděpodobně nic nezmění, protože takřka celé Bioware se momentálně soustředí na projekt Anthem. Ten podle některých zpráv rozhodne dokonce o budoucnosti celého studia, a tak není divu, že na něj byly převeleny i velké části týmu, který se věnoval právě čtvrtému Dragon Age.

Prozradil to bývalý ředitel vývoje Dragon Age 4, Marc Laidlaw. Ten z Bioware odešel, protože hledal novou výzvu. Svou roli hrálo jistě i to, že tým pod ním se velmi smrskl, což pro vývoj velkého titulu, jakým by pokračování Dragon Age stále mělo být, není optimální.

Laidlaw by se nedivil, kdyby Electronic Arts celý projekt Dragon Age 4 ještě jednou zrestartovalo, což už se v minulosti přihodilo s cílem udělat ze hry ve větší míře službu, na níž by bylo možné dlouhodobě vydělávat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na