Režisér filmu The King z Netflixu čelí nařčení, že okopíroval scénu ze Hry o trůny

Snímek The King, který je k dispozici na Netflixu, je velmi volnou adaptací Shakespearových kusů Jindřich IV. a Jindřich V. Přestože se nejedná o fantasy, jedna scéna velmi silně připomíná Hru o trůny (Game of Thrones).

Jde o scénu, ve které se John Falstaff dusí pod horou mrtvol a snaží se z ní vší silou dostat. Velmi výrazně to připomíná díl Hry o trůny jménem Bitva bastardů, ve které Jon Snow rovněž bojoval o přežití pod haldou mrtvol. Neinspiroval se náhodou režisér The King, David Michôd, právě v tomto slavném seriálu.

Michôd se v jednom z rozhovorů k nařčením vyjádřil a nepříliš překvapivě uvedl, že rozhodně nic nekopíroval. Ve středověkých bitvách prý bylo běžné, že válečníky rozmačkaly mrtvá těla ostatních bojovníků. Přesně to také chtěl ukázat ve svém filmu. A dodává, že není fanouškem Hry o trůny a že viděl jen několik málo epizod. Mezi nimi ale také Bitvu bastardů.

Viděl jsem Bitvu bastardů a snažil jsem se přijít na to, jak to natočili,” uvedl Michôd. “Nemohu tedy říct, že bych tu scénu neviděl, ale bylo to přesto zcela nechtěné.” Řekl také, že filmové záběry se zpracovávaly rok a nikdo ho v tomto období neupozornil na jakoukoliv podobnost.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na