Režisér propadáku Terminátor: Temný osud už nikdy nechce spolupracovat s Jamesem Cameronem

Nedávno do kin uvedený snímek Terminátor: Temný osud už dnes prakticky nikoho nezajímá. Film se poměrně překvapivě stal komerčním propadákem a dokázal, že v dnešní době už publikum není zvědavé na nekonečné recyklace známých značek. Teď se navíc ukazuje, že ani na place to příliš nefungovalo, a to především mezi režisérem Timem Millerem a hvězdným producentem Jamesem Cameronem, který režíroval první dva Terminátory.

James Cameron uvedl, že Terminátor: Temný osud se nerodil zrovna lehce a poněkud diplomaticky uvedl, že “byl ukut v ohni”. Dodal však, že podle něj jde mnohdy o nutnou část kreativního procesu.

Režisér Tim Miller byl poněkud přímější a na dotaz, zda by s Cameronem chtěl ještě někdy spolupracovat, odpověděl jednoznačně. “Nechtěl, ale nemá to co do činění s traumatem z mé zkušenosti s ním. Je to spíše tak, že už nechci být v situaci, kdy bych nemohl udělat to, co považuji za správné.

Na kvalitě nového Terminátora se tak podle všeho podepsala i skutečnost, že byl výsledkem mnoha kompromisů, což u kreativního díla obvykle není pozitivní faktor. Naopak, ty nejlepší kusy vznikají v jasné vizi jedinců.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 94 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

18
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Paulus
Host
Paulus

Za mě, po prvním díle je tento díl druhým nejlepším ….

monika
Host
monika

Takovou kritiku si tento film nezaslouží. Autor článku je bez veškeré soudnosti. Ano, byly tam nesmyslné části, ale nic vyloženě takového, že to zkazí celý dojem.

Jana stropková
Host
Jana stropková

podle mě je to nejlepší film jaký jsem kdy viděla.. byla jsem na tomv kine a bylo to super…

ondřej
Host
ondřej

jsi se včera narodila a byla poprvé v kině? tak to potom chápu

ondřej
Host
ondřej

Janičko když mě v kině pohoníš bambuly ,tak tě na ten film vezmu ještě jednou když se ti to tak líbilo

JanB
Host
JanB

Tak nevím. Zatím jsem neviděl, chtěl jsem jít do kina, ale po tomto článku? Jak píše JirkaS, dle recenzí po uvedení super mega film a najednou propadák? Půjdu se podívat a když to bude hrůza tak jednou stačí a pustím si dvojku na zlepšení nálady 🙂

Hajmen
Host
Hajmen

ještě jsem to nevyděl….., ale že by to byl propadák?? na ČSFD je to v červených číslech. Pravda na IMDb je to o něco hůř
přikláním se k tomu, že teď vládnou Marvellovky (i když jsou to pohádky pro děti)

ondřej
Host
ondřej

neviděl s tvrdým y.A terminátor není pohádka pro děti ? i když počkat vlastně né! je to realita Skynet vlastně máme a jmenuje se Google a až nabyde vědomí a vyhodnotí lidstvo jako hrozbu tak nás tady začne masakrovat Muskovýma teslama .A že teď Google má nejvýkonnější superkvantový počítač.Tomu brzo docvakne ,že lidi jsou šmejd

Hajmen
Host
Hajmen

44

ondřej
Host
ondřej

69

Honza
Host
Honza

Ještě jsem to neviděl, ale prý scenárista na otázku, jak se mu s režisérem Cameronem spolupracovalo odpověděl “Ano,… ale příště bych spolupracoval raději s někým jiným”….

JirkaS
Host
JirkaS

Byla to jen recyklace, děj skoro totožný s Genisys.Hodně slabý mexický terminátor, dvě lesby. Jedině ten Arnie a Linda to trochu zachraňovali a to na to recenzenti pěli ódy.

lenacia
Host

je to dobry film, lidi jsou ale prezrani super hyper komixakama a mysli, ze maji patent na to co je nejlepsi (nekteri tardi si rikaji Kritici filmu). Pribeh filmu je normalni, efekty fajnovy, zadny propadak, na druhou stranu se na to asi letos po treti nepodivam, ale klidne si za par let dam zase maraton vsech dilu (jako libovolneho filmu). Zbytecne fudgovani debilku co maji jako jedinni pravdu je akorat k placi se smichem.

jáadada
Host
jáadada

Až na to, že celý tvůj komentář působí dojmem, že ty jediný máš pravdu a nikdo ti ji nesmí vzít. Trochu ironické 😀 😀 Zamysli se nad sebou prosímtě.

ondřej
Host
ondřej

Přesně .Jako má pravdu efekty dobrý ,ale to má 99% nových natočených akčních filmů.Dějová linka T6 neodkryla žádný posun jenom to že Connor je najednou holka.T5 měla v celé serii největší odkrytí otazníků

Martin
Host
Martin

Tak to se dalo čekat. Arnold do třetice vytáhlý z hrobu i když už tam dávno nemá co dělat. Ošklivá herečka v roli terminátora a recyklovaný děj. Do toho režisér, který nemá rád, když mu do toho někdo kecá. Deadpoola 2 netočil právě proto, že to má pod palcem Reynolds a udělal tu chybu, že vzal tuhle práci pod Cameronem.

ondřej
Host
ondřej

právě že to je to postavený jen na Arnoldovi kvůli tomu jsem na to taky šel abych svému miláčkovi přispěl svojí vstupenkou na oběd .Jinak dějová linka stála za hovno

ondřej
Host
ondřej

Včera jsem na tom byl v kině a hodnotil bych to tak 35 % je to opravdu propadák a John Connor je najednou holka .nechápu .ještě že to není nějaký pansexuál