Rune: Ragnarok – severská novinka od autorů Prey

Human Head Studios oznámili vývoj nového titulu – Rune: Ragnarok. Jde o pokračování velmi zajímavé, dnes už ale pozapomenuté akční hry Rune z prostředí Vikingů, která vyšla už v roce 2000. V roce 2001 pak následovala PS2 verze Rune: Viking Warlord a vyšel také datadisk s podtitulem Halls of Vallhala.

Z oznámení není zřejmé, zda Rune: Ragnarok po příběhové stránce naváže na své předchůdce. Děj se však má točit kolem boje posledních lidí proti nemrtvým a dalším monstrům. V neposlední řadě se ale lidé musí postavit také bohům, protože ti nedokázali zamezit Ragnaroku – konci světa. Ten už v herním příběhu totiž začal před sedmi lety.

Hráč se bude moct k jednomu z bohů přiklonit a získat tak speciální schopnosti. Ty pak hráči pomohou přepadat nepřátelské vesnice a porážet nadpřirozené nepřátele. Kromě toho se můžete těšit na možnost výroby zbraní a brutální boj na blízko.

Otevřený svět

Pro Rune: Ragnarok autoři ohlásili otevřený herní svět, ve kterém se budete od ostrova k ostrovu pohybovat pomocí lodí. Tematicky zůstává titul věrný severské mytologii.

Human Head Studios zatím neřekli, pro jaké platformy Rune: Ragnarok vyjde. Vycházíme ale z tradičního triumvirátu PC, PS4 a Xbox One. Zmíněn nebyl ani termín vydání – tipujeme v pozdější fázi příštího roku.

Největším hitem studia je první díl Prey z roku 2006. Autoři pracovali také na ambiciózním Prey 2, jejich projekt však byl ukončen a značku převzalo studio Arkane.

Financování pro Rune: Ragnarok si tvůrci sehnali od ESDF Management, což je společnost specializující se na herní produkci. Zatím však nemá žádnou historii a tento titul bude prvním v jejím portfoliu.

Rune: Ragnarok – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na