Jak se daří Far Cry 5? Čísla na Steamu ukazují nečekaný úspěch

Už několik dní mají hráči možnost hrát očekávanou akci Far Cry 5. A tak není od věci podívat se na čísla, která nám nabízí Steam, a posoudit, zda se hra bude hodnotit jako úspěšná nebo nikoliv.

Aktuálně se hraní Far Cry 5 (recenze) věnuje kolem 50 000 hráčů zároveň, což jí řadí do skupiny Top 5 nejhranějších titulů na této platformě. Většímu zájmu se těší pouze multiplayerové stálice jako Playerunknown’s Battlegrounds, Counter-Strike: Global Offensive nebo Dota 2.

V nejlepší moment hrálo Far Cry 5 dokonce 83 000 hráčů najednou. To jí z tohoto pohledu řadí mezi nejúspěšnější hry Ubisoftu vůbec. Většího maxima dosáhly jen online akce Tom Clancy’s The Division a Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.

Far Cry 5 však tímto číslem překvapivě překonalo například Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands (45 663 hráč) a dokonce Assassin’s Creed: Origins (41 541 hráč), jehož výsledky si přitom Ubisoft nadmíru pochvaloval.

Hráčské momentální maximum pochopitelně nelze zaměňovat za celkovou prodejnost, do níž se počítají také konzolové verze, ale rozhodně jde o slušný indikátor úspěchu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na