V Sázavském klášteře se brány netrhnou. Vděčí za to českému hitu Kingdom Come: Deliverance

Největší česká hra posledních let Kingdom Come: Deliverance přinesla řadu vedlejších efektů, které možná nikdo nečekal. Například rapidně zvýšila návštěvnost Sázavského kláštera, který ve hře hraje ústřední roli.

Kastelánka Jaroslava Matoušková pro server iDnes uvedla, že už od podzimu začali do Sázavského kláštera na prohlídky přicházet lidé, kteří se chtěli podívat na co vlastně přispěli. Naráží tak na kampaň, kterou autoři hry vybírali na vývoj hry. S únorovým uvedením hry do prodeje potom přicházejí noví a noví lidé. V jejich případě je Sázavský klášter často jen jednou ze zastávek na cestě po místech, jež se ve hře objevila. Ta jsou všechna umístěna v Posázaví, kde se děj Kingdom Come: Deliverance odehrává. Jde mimo jiné o obce Rataje nad Sázavou a Stříbrná Skalice.

Přijdou i zahraniční turisté?

Ve hře se Sázavský klášter objevuje ve své dobové podobě, která je od té současné v mnohém odlišná. Došlo tak doslova k virtuální rekonstrukci, jejíž součástí je například vybudování kostela sv. Kříže a vesnice uvnitř areálu kláštera.

Správci památky přitom s vývojářským studiem Warhorse navázali spolupráci a domluvili se na tom, že mohou využívat materiálů ze hry. V jednání jsou i další způsoby propagace.

Zajímavé bude jistě sledovat, zda začne Sázavský klášter navštěvovat větší množství zahraničních turistů. Kingdom Come: Deliverance je totiž velmi úspěšné i za našimi hranicemi a mohlo by tak tímto způsobem podpořit přeshraniční turismus. Ten přitom dnes většinou končí jen v Praze, případně Českém Krumlově. S tímto vyhodnocením však bude nejspíš třeba vyčkat delší časové období, protože turisté začínají najíždět až na jaře.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jiří Navarak
Host
Jiří Navarak

Pokud to hráče hry zvedne aspoň na pár hodin,nebo dní od PC a přiměje je to k prohlídce oblasti v reálu je to super a dobrý k další podpoře a propagaci jak hry tak turismu.Dnes letí geocatching.Proč neudělat trasu z hledáním míst přímo souvisejících s hrou? A za správný odpovědí mít třeba nějakej bonus k té hře.