Velký problém PUBG Mobile. Hráči s klávesnicí a myší mají neférovou výhodu a neustále vítězí

Playerunknown's Battlegrounds Mobile

Hrát střílečku na displeji mobilního telefonu může být docela krkolomné. To vám jistě potvrdí každý, kdo to někdy vyzkoušel. Tedy za předpokladu, že si k zařízení nepřipojíte klávesnici a myš. Jak se nyní masivně děje v mobilní verzi hitu Playerunknown’s Battlegrounds.

Vzhledem k tomu, že PUBG Mobile je striktně kompetitivním titulem, můžeme mluvit o jisté formě podvádění. Hra je totiž koncipována tak, aby jí hráči ovládali na dotykové obrazovce malého displeje. Hráči, kteří tak skutečně činí, nemají proti těm, kdo hrají na myši a klávesnici, žádnou šanci. Podle serveru Vice Motherboard je přitom jednoduché se hrou tyto periferie propojit.

Přesnější ovládání a lepší přehled

Hráči mohou PUBG Mobile spustit na Chromebooku, který disponuje standardní klávesnicí a je možné k němu připojit myš. Nebo klávesnici a myš připojí ke svému mobilu či tabletu prostřednictvím Bluetooth. Někteří si dokonce nainstalovali emulátor mobilních her do svého PC a hrají na něm. Hodně pomáhá už jen to, pomocí Chromecastu promítnout obraz z mobilu na televizi. Hráči pak získají mnohem lepší přehled.

Takové chování není možné oficiálně postihnout, protože není zakázané vzhledem k tomu, že nedochází ke změnám kódu hry. Jde však o velmi neférové a neetické chování. Výhoda přesnějšího ovládání je totiž skutečně drtivá, a i když se utká zkušený hráč s nováčkem, na klávesnici zvítězí začátečník.

Pro PUBG Mobile může jít o velký problém. Klasické Playerunknown’s Battlegrounds je přitom silně sužováno cheatery, kteří využívají nejrůznějších prográmků měnících kód.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dmhaieja
Host
Dmhaieja

Blbost….jenom to, že někdo hraje na počítači nebo prostě jinak než přes mobilní nebo jiný dotykový zařízeni neznamená automaticky, že bude pořád vyhrávat znám dokonce i dost lidí co by dokázali rozdrtit s mobilem týpky co používají emulátor a btw začátečník s klávesnicí proti zkušenýmu hráčovi nemusí vždy zvítězit naprostý kec bez důkazu

MeVlastniJa
Host
MeVlastniJa

To je zase býkovina. Je snad jen a jen věcí každého, na jakém zařízení a s jakými perifériemi hraje. To je jako se rozčilovat, že v PUBG na PC někdo hraje na 30″ monitoru s Razer Mamba myší proti někomu, kdo hraje na 15″ notebooku s přenosnou bluetooth myškou. Fakt, vaše starosti…