Úspěch Fortnite Mobile začíná mít negativní dopady. Doslova ničí školní výuku

Úspěch mobilní verze online hry Fortnite: Battle Royale je obrovský. Kromě neuvěřitelně zajímavých čísel jako je status nejstahovanější aplikace ve 47 zemích světa nebo milionové výdělky za pár dní to však přináší také negativní efekty.

Zejména ve Spojených státech amerických se Fortnite Mobile rozmohlo takovým způsobem, že zásadně narušuje školní výuku. Učitelé hovoří o tom, že žáci předstírají práci, zatímco se pod lavicí věnují hraní. O přestávkách a obědových pauzách si spolu nepovídají, ale věnují se opět jen a pouze hraní.

Nejde jednoduše přestat hrát

Zákazy samotné hry nepomáhají, protože žákům stačí sledovat streamy jiných hráčů. Nejenže jsou žáci ve výsledku nepozorní, ale kvůli hře dokonce kolabují Wi-Fi sítě na školách. Jediné opatření, které zabírá, je zabavování mobilních telefonů žákům při příchodu do školy, což si ale ne všechny školy troufnou, aby nenahněvaly rodiče, kteří jsou zvyklí mít své ratolesti neustále pod kontrolou.

To, že se žáci stoprocentně nevěnují výuce a baví se při vyučování jiným způsobem, není nic tak nového. Už před mnoha lety budil pozornost například Game Boy. Ovšem fenomén Fortnite je s tím naprosto nesrovnatelný. Prakticky všichni žáci mají dnes mobilní telefon, hra samotná je zdarma, poskytuje velmi intenzivní herní zážitek a navíc je online, přičemž partie trvají 10 až 20 minut. Hráči tak třeba začnou hrát o přestávce, ale nemohou jednoduše skončit, když opět začne výuka, protože se jim třeba zrovna daří a hru nejde jednoduše uložit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jamal
Host
Jamal

Buďte kreativní. Učitel si musí pořídit rušičku signálu a nosit jí v kapse.