Fortnite Mobile vydělal za čtyři dny 30 milionů. Prodejem kosmetických předmětů

Fortnite Mobile se podařil snový start. Poté, co se tato mobilní hra stala nejstahovanější aplikací ve 47 zemích světa, na světlo světa vyplavaly první prodejní čísla, která ukazují, kolik vlastně tato bezplatně stažitelná hra dokáže vydělat. Za první čtyři dny od uvedení do App Store utratili hráči 1,5 milionu dolarů (cca 30 milionů korun) za in-game předměty.

Toto číslo je o to působivější, že Fortnite Mobile zatím není dostupný pro každého. Samotnou aplikaci se hrou si sice může stáhnout každý, ale hra se zpřístupní pouze na základně pozvání od jiného hráče. Navíc je Fortnite Mobile k mání pouze na zařízení od společnosti Apple, tedy iPady a iPhony. Verze pro Android vyjde až v horizontu několika měsíců.

Potenciál Fortnite Mobile je mnohem vyšší

Pokud by si Fortnite Mobile mohli zahrát všichni zájemci, pravděpodobně by se přinejmenším přiblížil rekordu, který drží Pokémon GO. Ten za první čtyři dny od uvedení na trh vydělal prodejem in-game předmětů 4,9 milionu dolarů.

Ten největší boom u Fortnite Battle Royale: Mobile pravděpodobně ještě přijde. Velkým pozitivem je, že si lze koupit pouze kosmetické předměty, které přispívají k individualizaci postavy, a nikoliv věci zvýhodňující ve hře. Takovým případem je třeba právě Pokémon GO.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na