Vývoj Cyberpunku 2077 je náročný. CD Projekt založil na pomoc nové studio ve Vratislavi

Úspěšné vývojářské studio CD Projekt Red roste, a to nejen početně, ale také geograficky. Tvůrci Zaklínače 3 založili novou pobočku v polské Vratislavi, která se má podílet na chystaném Cyberpunku 2077, jehož vývoj je podle všeho velmi náročný. Není divu, vždyť má jít o dosud největší hru studia.

Jádro vratislavských vývojářů pochází z nezávislého vývojářského týmu Strange New Things. Ti sice jako celek nevytvořili žádný titul, ale 18 zaměstnanců se podílelo na velkých hrách jako Hitman, Dying Light nebo Call of Juarez. Někteří z nich dokonce pracovali na sérii Zaklínač, než CD Projekt opustili. Tato část se tedy svým způsobem vrací domů. Kromě toho nabírá CD Projekt Wroclaw, jak se tým jmenuje, další vývojáře.

Vývoj Cyberpunku 2077 by se měl urychlit

Vedle hlavního týmu ve Varšavě a v roce 2013 založeného krakovského týmu tak nyní na Cyberpunku 2077 pracují tři oddělené vývojářské skupiny, což z něj dělá vpravdě světový titul. Evropská produkce, natožpak ta východní, dosud vznikala spíše ve spartánských podmínkách ucelených a nepříliš početných studií. CD Projekt se přibližuje modelu, který praktikuje například Ubisoft při vývoje svých největších her, na kterých se podílí třeba šest studií.

Přibráním dalších vývojářů navíc roste šance, že Cyberpunk 2077 bude dokončen v dohledné době. Jeho vývoj se totiž táhne už mnoho let, aniž bychom se o hře dozvěděli podrobnější informace.

Není jasné, co přesně se stane s tajným projektem, na kterém pracovalo studio Strange New Things. Je dost možné, že ho CD Projekt po dokončení Cyberpunku 2077 vezme za svůj a dá mu třeba i větší rozměry.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na